תלמידי מיזם "גם אני יכול" בקריית ביאליק זכו בפרס הצטיינות בתחרות הארצית

2/05/2021
 
 

חרף הקושי בלמידה בימי קורונה, קבוצת תלמידים מפתחי מוצר לרווחת אנשים עם מוגבלויות במסגרת מיזם "גם אני יכול" מחטיבת הביניים "דפנה" בקריית ביאליק זכתה כעבודה המצטיינת בתחרות הארצית ותוצג ביריד הארצי למדע וטכנולוגיה.


בקבוצה השתתפו התלמידים ארוין ציבולבסקי, עומר דגן, ירין דנטס ואלכסנדר אולייבסקי (תלמיד בכיתת תקשורת), בהובלת המלווה ממתנדבי רפאל בקהילה למען צרכים מיוחדים אריה לוי, המורה לימור נהרי-שובל ומנהלת אשכול הפיס חגית פלח.

את התהליך ליוו מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. בראשותה של ד"ר רויטל שורץ-סברסקי, אשר ליוו את התהליך בחשיפה ובהיכרות אנשים עם מוגבלות וצרכיהם וכן בהכנה לקראת התחרות הארצית.

התלמידים הזוכים יחד עם מנהלת אשכול הפיס
התלמידים הזוכים יחד עם מנהלת אשכול הפיס


המוצר אשר פתחו חברי הקבוצה הינו מתאם לאופני ישיבה, אשר מחבר בין משענת הגב ומשענת הראש והצוואר עבור נפגעי שיתוק מוחין.

רוכבי אופניים, אשר לקו בשיתוק מוחין, אינם פעילים במהלך רכיבת האופניים והמלווים משתמשים בגלגילונים או באביזר דמוי מריצה על מנת להרכיב אותם. הם אינם פעילים משום שגופם זז באופן בלתי נשלט וראשם אינו יציב במהלך הרכיבה עקב חולשת שרירים או ספסטיות.

באופני ישיבה קיימת תמיכה למותניים ולגב ונדרש פתרון לתמיכת הצוואר והראש על מנת שאדם החולה בשיתוק מוחין יוכל לרכב עליהם בעצמאות מלאה. חברי הקבוצה מצאו כי ישנם פתרונות לתמיכת הראש והצוואר אך לא היה קיים מתאם אשר באמצעותו ניתן לחבר בין משענת הראש למשענת הגב ואת הצורך הזה הם השלימו בפיתוחם.

המתאם לישיבה באופניים שפיתחו התלמידים 
המתאם לישיבה באופניים שפיתחו התלמידים

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד