עשייה חברתית עמוסה של מתנדבי נ.י.צ. בחודש השוויון הבינלאומי!

27/12/2020
 
 

חודש השוויון למען זכויות אנשים עם מוגבלויות צוין במהלך חודש דצמבר ברחבי העולם באירועים ובכנסים רבים לקידום מעמדם של אנשים עם מוגבלויות שונות. בנייני רשויות, עיריות ומועצות מקומיות ואזוריות ברחבי הצפון הוארו בצבע סגול - אשר בא להגביר את המודעות לנושאי הנגישות וקבלת האחר בחודש זה ובשאר ימות השנה.


ימי עשייה עמוסים עברו בחודש זה גם על מתנדבי נ.י.צ., הלוא היא השלוחה הצפונית של עמותת נגישות ישראל. במרבית המקרים אילצה מגפת הקורונה את המתנדבים להעביר ב-זום את הרצאותיהם לתלמידי בתי ספר היסודיים, חטיבות הביניים והחטיבות העליונות בצפון הארץ, כולל הנחיה למטלות ביצוע בבגרות במקצוע אזרחות פעילה. בין בתי הספר אף נכללו תיכונים לנוער בסיכון ולנוער קצה.


התלמידים קיבלו לעשות מטלה בעיניים מכוסות


המתנדבים השתתפו בימי עיון ייחודיים בנושא זכויות אדם ובמפגשי "שוויון בסלון", אשר אורגנו על ידי נציבות השוויון לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים. הרצאות הועברו לגורמי אכיפה בעיריות כגון פקחי השיטור, אשר עוסקים בין השאר בשמירה על חניות נכים פנויות וזמינות למען אנשים עם מוגבלויות בעלי תו נכה תקני. פעולות ההסברה של נ.י.צ. כללו מפגשי זום גם בקרב עובדי הסוכנות היהודית וכן בחינוך הבלתי פורמלי - עם חניכי שבט "להבות" של תנועת הצופים ועם חניכי מכינה קד"צ "גל".

 

התרגשות מיוחדת חוו מתנדבות נ.י.צ. אשר קיימו מפגש הסברה פרונטלי ראשון מזה תקופה ארוכה עם מנהלי הצפון ברשת "קשת טעמים".

בד בבד, במהלך החודש כחלק משימור ותחזוקת מתנדבי נ.י.צ., המשיכה שגרת ההרצאות במפגשים החודשיים (עדיין ב-זום) והשתתפות פעילה של מתנדבים בקורסי רכזי הנגישות של העמותה.

במבט לאחור, מסתיימת שנת 2020 כשנה מאוד מורכבת ומאתגרת עבור מתנדבי נ.י.צ.; מחד, סגרים ובידוד חברתי אשר מנעו מהם במשך רוב חודשי השנה השתתפות בפעילות הסברה פרונטלית (בהיותם קבוצת סיכון) ומאידך, עשייה רצופה, יצירתית ומסורה, הן בפעילות ההסברה לנושאי הנגישות וקבלת האחר והן בסקירות נגישות של חופי הצפון (תחת מגבלות התו הסגול).


"שוויון בסלון" - הזוג סבירסקי מתארח בסלון הווירטואלי של מיכל רימון מנכ"לית נגישות ישראל

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד