הסיירת סוקרת: נגישות חוף שירת הים בנהריה וחוף ארגמן בעכו

14/09/2020
 
 
סוקרי נ.י.צ. לבדיקת חוף ארגמן בעכו

במהלך חודשי הקיץ יצאה סיירת סוקרי נגישות נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ע"ש נחמיה שר לבדיקות נגישות מקיפות ומקצועיות בחופי הים בצפון, על מנת לבדוק את נגישותם לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם.


בפעילות המורכבת הזו נבדקו חופי נהריה, שבי ציון, אכזיב, עכו, חיפה והקריות, דור והבונים. בכל סקירת נגישות נבדקו חניות נכים, גישה למים, אפשרות שימוש בכיסא גלגלים מיוחד עם גלגלי בלון עד המים, סככה נגישה, שירותים ומלתחות נגישים והשירות הניתן מצוות העובדים והמצילים.

 

חוף שירת הים בנהריה


סוקרות נ.י.צ., הדס סגליס ונעמי מנדלבאום-אחיטוב, בדקו את נגישות החוף הנפרד בנהריה. הסקירה התקיימה בהמשך לבדיקת חוף "גלי-גליל" בעיר, באחד הימים החמים בקיץ לא פשוט, עוטות מסכה בחום ובלחות, הביאו הדס ונעמי מידע חשוב לקהל הרוחצים הדתי עם המוגבלויות.

ניכר כי הושקעה מחשבה לטובת ההנגשה בחוף: חניות נכים, גישה נוחה טיילת, גישה לחוף וכמעט עד קו המים. הבעיה שהתעוררה - בפרטים: אין כיסא גלגלים מיוחד לאפשר כניסה למים, יש להאריך את השביל עד קו המים ויש מדרגה מיותרת בכניסה לשירותי הנכים.

הליקויים הללו יועברו למדור התלונות של נגישות ישראל ולעיריית נהריה על מנת לתקנם.

 


רמפת דק בחוף ארגמן בעכו

 

 

חוף ארגמן בעכו


מספר ימים לאחר מכן, יצאו ארבעה סוקרי נ.י.צ. לבדיקת חוף ארגמן בעכו; ניכרה בחוף השקעה רבה של העירייה בנושא הנגשת החוף על כל היבטיה אולם נמצאו מספר נקודות לשיפור - כגון רצף ההגעה לקו המים ותחזוקה לקויה של מתקני החוף. גם מידע זה מידע הועבר לעיריית עכו לשיפור.

 

כמקובל עבור כל סקירת נגישות ומידע המועבר מהשטח, הועבר המידע למאגר המצוי באתר נגישות ישראל - לרווחתם של הרוחצים בים עם המוגבלויות ולבני משפחותיהם.


שביל נגיש על החול בחוף ארגמן בעכו

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד