מיזם נגישות מיוחד בתיכון "עוצמה" בקריית ביאליק

2/10/2019
 
 

גם אחרי 12 שנים להקמתה של נגישות ישראל צפון-נ.י.צ., יש מיקרים בהם ההתרגשות חונקת את הגרון. מתנדבי נ.י.צ. ועובדי עמותת נגישות ישראל קיימו ביום ה' 12.9.19 מיזם מדהים ומרגש לתלמידי תיכון "עוצמה" במתחם "זוקו שילובים קאטרפילר" באזור התעשייה קריית ביאליק

כחלק מתכנית "נאמני נגישות" של עמותת נגישות ישראל, לאחר הרצאה על מושגי יסוד בנושא מוגבלויות ונגישות, התלמידים התנסו במוגבלויות פיזיות, שמיעה וראייה ונחשפו לסיפורו של אדם עם מוגבלות תקשורתית (אוטיזם). המשוב בתום המיזם היה מרגש ומתגמל מנערים ונערות דעתניים ומרתקים.

התלמידים מאזינים להרצאה בנושא מוגבלויות ונגישות
התלמידים מאזינים להרצאה בנושא מוגבלויות ונגישות


חברי נ.י.צ. ועובדי העמותה זכו לשיתוף פעולה מושלם וליחס מחבק ומוקיר מעובדי בית הספר ומעובדי מפעל "זוקו שילובים"- מפעל נגיש להפליא, אשר בתחומו ממוקם בית הספר.

תסכמנה טוב מכל את האירוע מילים מרגשות אשר כתבה מנהלת תיכון עוצמה לאחר המיזם שקיימנו לתלמידיה:

"אנחנו שומעים רבות על "הנוער". נוער שהגיע לקצה... הנוער הגיע לשם לא בגלל שבתחילת דרכו בחר בכך. אני מאמינה בכל ליבי שאין ילד שחולם להיות מודר! כולם רוצים להצליח! כולם רוצים להיות מוערכים. כולם רוצים לתפקד באופן נורמטיבי במערכת.
אך משהו בתפקיד המבוגר האחראי, שאמור לכוון אותו, להנחות וללמד נפגע! ואז מתחילות לצוץ אופציות אחרות, לאו דווקא חיוביות, בהן ניתן להרגיש שייך ומוערך
.
אז איך מחזקים תחושת אחריות חברתית לאחר שנפגעים ממערכת חברתית? איך מחזקים תחושת אמפתיה למצוקת האחר?

איך לומדים שיש 2 שאלות חשובות במפגש עם אדם אחר: אתה צריך עזרה? איך אני יכול לעזור לך?

...אני רוצה להודות לכם על חשיפה משמעותית ובגובה העיניים לקשיים הנראים ולאלו שלא.
תודה שחידדתם לנו את החושים והרחבתם לנו את הלב ואת יכולת ההכלה והאמפתיה
.
מפגש משמעותי מאוד!

אני רוצה להודות גם לאתי מסיקה מנהלת סניף צפון, קאטרפילר זוקו שילובים על שאפשרו לנו לפעול בתוך עסק פעיל, מתוך הבנה שזו הדרך ליצירת חברה בריאה יותר. הייתי גאה שבחברה שלנו ההנגשה מצוינת למגוון רחב של מוגבלות בנגישות ".

התלמידים התנסו בהתניידות בכיסא גלגלים בליווי מדריכה עם מוגבלות
התלמידים התנסו בהתניידות בכיסא גלגלים בליווי מדריכה עם מוגבלות

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד