מיזם נגישות לעובדי "גני הנדיב"

1/04/2019
 
 

עמותת נגישות ישראל קיימה ביום ב' 27.2.19 מיזם תחנות התנסות חווייתי במוגבלויות השונות לעובדי הפארק הלאומי "גני הנדיב" בזיכרון יעקב

המיזם החל בהרצאה שניתנה על ידי טלי רביד, מנהלת התחום במרכז העמותה. בהרצאה חלקה טלי את סיפור הקמת עמותת נגישות ישראל ואת העקרונות הבסיסיים של הנגישות וקבלת השונה.

לאחר ההרצאה, חולקו העובדים לקבוצות ועברו בין תחנות התנסות חווייתיות שונות - המדמות התמודדות עם מוגבלויות שונות. בכל תחנה הם נפגשו עם מדריך עם מוגבלות מנגישות ישראל צפון-נ.י.צ., השלוחה הצפונית של העמותה, אשר חשף בפניהם את עולמו האישי - הקשיים, האתגרים וההצלחות.

המשתתפים התנסו בהתניידות בכיסא גלגלים והתמודדות עם דלתות סרבניות
המשתתפים התנסו בהתניידות בכיסא גלגלים והתמודדות עם דלתות סרבניות


בין התחנות שעברו העובדים היו: תחנה מוגבלות בראייה, שבה הם התנסו במוגבלות זו באמצעות ביצוע פעולות עם כיסויי עיניים; תחנת מוגבלות בשמיעה ותחנת מוגבלות בניידות ומוגבלות מוטורית בידיים, בהן עברו העובדים מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים, נסיעה על משטחים מאתגרים והתמודדות עם דלתות "סרבניות" והתנסות בביצוע פעולות שונות יומיומיות עם שימוש מוגבל בידיים.

בתום התחנות קובצו העובדים לשיחת משוב באולם, בה חלקו את חוויותיהם הנרגשות ואת השינוי שחוו בתפיסת עולמם ובקבלת השונה.

האירוח ושיתוף הפעולה לו זכו המארגנים היו מופתיים: כיבוד מחמם לב, שאלות מתעניינות, שיתוף חם ברגשות במהלך ההתנסות ובמשוב לאחריה.

המיזם עורר תגובות מרגשות ומדהימות מהמשתתפים העובדים תיארו את ההדרכה כאפקטיבית ומשמעותית מאין כמוה וציינו שעוררה בהם מודעות ונתנה כלים רבים לקראת התמודדות עם מבקרים ועובדים עם מוגבלויות, הבאים בשערי הגן הקסום.

 

המשתתפים פגשו מדריכה עיוורת והתנסו בעצמם בהליכה עיוורת עם כיסוי עיניים ומקל נחייה
המשתתפים פגשו מדריכה עיוורת והתנסו בהליכה עיוורת עם כיסוי עיניים ומקל נחייה

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד