גם חניכי תנועת הצופים בקרית ים מקבלים את השונה!

10/12/2018
 
 

הגברת המודעות לנושאי הנגישות וקבלת השונה בקריית ים מגיעה גם לתנועות הנוער; ביום ג' 4.12.18 ערכו מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. מיזם להגברת המודעות לנושאי הנגישות וקבלת השונה עם חניכי צופי "שבט ים" בקרית ים, אליהם נלוו בני שירות ומדריכים

המיזם שהתקיים במסגרת אירועי חודש השוויון הבינלאומי לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות, נערך בשטח בית הספר "רודמן" בקרית ים וכלל חניכים בגילאי כתות ד', ה' ו-ו'.

 

הילדים התנסו בשלוש תחנות: מוגבלות בניידות, מוגבלות בראייה, מוגבלות בשמיעה.

 

הילדים התנסו במוגבלות בשמיעה עם אוזניות אוטמות קול
הילדים פגשו מדריכה חירשת והתנסו במוגבלות בשמיעהלכל תחנה הצטרף מתנדב עם מוגבלות תואמת אשר חלק עם החניכים את סיפורו האישי. הילדים חוו חוויה מעצימה ושאלו שאלות מאוד משמעותיות.

 

במהלך הסיכום הגיעו לתובנות מהם הקשיים של אנשים עם מוגבלות? מדוע חשובה הנגישות כדי להקל עליהם ולדאוג שיוכלו לעשות הכול בכבוד?

 

את כל המיזם, כולל שיחת פתיחה וסיכום, הובילה המתנדבת נוגה וינשטין בהצלחה מירבית. המדריכים שיתפו פעולה בצורה מדהימה והיה להם חלק משמעותי בהצלחתו.

 

תודה מיוחדת לדודו מאיר רכז הנגישות בעירית קריית ים אשר נשא דברים משמעותיים בתחילת הפעילות ושיתף את קהלו בסיפור חייו כנכה צהל מפעולת השייטת.

הילדים עברו מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים
הילדים עברו מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים


המילים אשר כתבה נטלי מדריכת "שבט ים" בתנועת הצופים בקריית ים מרגשות ומעידות על הצלחת היום:

"שבט ים, כמיטב המסורת הפעיל השנה קייטנה בחופשת חנוכה ,

השנה חודש דצמבר יצא בחפיפה עם החודש הבינ"ל למודעות לאנשים עם מוגבלות. כאשר פנינו לד"ר רויטל שורץ-סבירסקי מנהלת נגישות ישראל צפון-נ. י צ., השלוחה הצפונית של עמותת נגישות ישראל, נענינו מיד בחיוב.

בעזרתו של דודו מאיר רכז הנגישות העירוני בקרית ים שגם ריתק את ילדנו בסיפורו האישי ובעזרתם האלופה של נציגי הארגון בתיה, ראובן, נירה, אסתי, נוגה, נחמיה והניה, בהנהגת ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי ורחל שפק, יצא יום פעילות זה לפועל.

תוך התנסויות בשלוש תחנות, הילדים חוו חוויה מעצימה, למדו על הקושי והאתגרים הניצבים בחיי אנשים עם מוגבלויות שונות ועל דרכי התמודדותם.

אנחנו שבט ים מודים, מוקירים ומעריכים יום זה שנעשה כולו בהתנדבות מלאה, כאחת החוויות המקסימות שחווינו.

תודה רבה, ובתקווה שיתוף פעולה עתידי,

אוהבים ומעריכים צופי קרית ים

 

בתחנת מוגבלות בראייה פגשו הילדים מדריכה עיוורת וחוו בעצמם מוגבלות בראייה
בתחנת מוגבלות בראייה פגשו הילדים מדריכה עיוורת וחוו בעצמם מוגבלות בראייה

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד