תכנית 'נאמני נגישות' בביה"ס חוף הכרמל במעגן מיכאל

16/02/2016
 
 
תלמידים יושבים בכיתה עם כיסוי על עיניהם

ב- 9.2.16, השתתפו תלמידי שכבה יא' מביה"ס המשותף חוף הכרמל שבמעגן מיכאל בתכנית 'נאמני נגישות' של עמותת נגישות ישראל, בתרומת קרן עזבונות.

יום הפעילות נפתח בהרצאה לכלל השכבה, שהעבירה ד"ר רויטל שורץ סבירסקי, מנהלת נגישות ישראל צפון (נ.י.צ). בהרצאה נחשפו התלמידים לסוגי המוגבלויות השונים מוגבלות בראייה, בשמיעה, בניידות, ומוגבלות קוגניטיבית, ולמדו על קבלת השונה ועל עזרה לאנשים עם מוגבלות.

בהמשך היום עברו התלמידים הפנינג עם תחנות התנסות המייצגות את המוגבלויות השונות. את התחנות הפעילו מדריכים עם אותן מוגבלויות מעמותת נגישות ישראל וממתנדבי נ.י.צ, ששיתפו את התלמידים בהתמודדותם האישית עם המוגבלות ובמכשולים עליהם התגברו בכדי לחיות חיים עצמאיים.

בכל תחנה עברו התלמידים גם התנסות מעשית באותה מוגבלות. בתחנת המוגבלות בראיה התנסו בהליכה בכיסויי עיניים תוך הסתמכות על עזרה של אדם אחר. בתחנת המוגבלות בשמיעה שיחקו משחקים כמו "טלפון שבור", שבו התנסו בהעברת מסרים מאחד לשני ללא היכולת לשמוע. בתחנת המוגבלות בניידות התנסו התלמידים במסלול מכשולים על כסאות גלגלים, כשמולם עמדו מכשולים כמו דשא, פחים, מעברים צרים וכו' על כסאות גלגלים, ובתחנת המוגבלות הקוגניטיבית התמודדו התלמידים עם ניסיון לפתור משחק חשיבה של פתיחה קופסה תחת קריאות וצעקות מצד הסביבה.

 

יום הפעילות הסתיים בשיחת סיכום שערכו ליאת אורי, מנהלת מחלקת חינוך בעמותת נגישות ישראל, וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנהלת נ.י.צ.
במהלך השיחה התלמידים קיבלו מענה לשאלות שעלו אצלם במהלך היום, כמו האם יש אנשים עם מוגבלויות שנעלבים כשמציעים להם עזרה? כיצד אנשים עם מוגבלות פיזית נוהגים? ועוד. ביה"ס סיכם את היום כ"מרגש, חווייתי ותורם".  

 

ילדים מתנסים בתחנת מוגבלות בשמיעה ילדים מתנסים בתחנת מוגבלות בניידות

ילדים מקשיבים למדירכת תחנת מוגבלות בניידות ילדים מתנסים לפתוח קופסא מסובכת בתחנת מוגבלות קוגניטיבית

ילדים עם כפפות שמדמות מוגבלות מוטורית בידים

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד