נגישות ישראל צפון אירחה את להקת המחול הבינלאומית AXIS

17/01/2016
 
 
שתי הלהקות קיימו סדנת אומן משותפת

להקת AXIS מארצות הברית המשלבת אנשים עם מוגבלות שרוקדים עם אנשים ללא מוגבלות הגיעה ביום רביעי האחרון (13/01) לסדנה מיוחדת בקרית חיים, בשיתוף נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ובחסות שגרירות ארה"ב.

כיצד הופכים את המוגבלות ליתרון, ואת כסא הגלגלים לנעלי ריקוד?

להקת AXIS עשתה את כל הדרך מאוקלנד שבחוף המערבי בארה"ב אל קרית חיים כדי להעביר סדנת מומחים על החיבור שבין האדם, עם ובלי מוגבלות, לריקוד. הלהקה הוזמנה על ידי מנהלי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. גיורא לב וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, החברה במועצת העיר קריית ביאליק. בקרית חיים הם נפגשו עם להקת הורה איל"ן חיפה. להקה זו משלבת גם היא אנשים עם מוגבלות ואנשים ללא מוגבלות שרוקדים ביחד מזה 27 שנים, כלהקה הראשונה מסוגה שהוקמה בארץ.

הלהקות נפגשו לסדנת אומן מיוחדת שבה השתתפו חברי הלהקה: בעזרת תנועה יצירתית, אימפרוביזציה וטכניקות מחול מודרני מתקדמות, חברי הורה איל"ן חיפה התנסו בריקודי סולו חדשים, בדרכי ביטוי חדשות, בדואטים וריקודים קבוצתיים. הלהקה האורחת הופיעה בשני קטעי ריקוד והלהקה המארחת הופיעה בשלושה קטעי ריקוד, כוריאוגרפיה של מרגריטה פוליאקוב ותמר סרוקה. רויטל, הנמנית עם מייסדות הלהקה ורקדניה, הביעה שמחה רבה להזדמנות המיוחדת להיחשף לפעילות אחת הטובות בלהקות על כיסאות גלגלים בעולם וללמוד מעשייתה.

 

תמונה: להקת הורה איל"ן חיפה בקטע הריקוד "קליידוסקופ"  תמונה: להקת הורה איל"ן חיפה בקטע הריקוד "מרי פופינס"

Axis הוקמה ב-1987 מתוך שליחות אשר תביא לשינוי היחס למחול ולמוגבלויות. הלהקה עובדת עם הכוריאוגרפים המובילים בעולם שיוצרים עבורה רפרטואר מקצועי מגוון להופעותיה ברחבי העולם. הלהקה עובדת עם אלפי אנשים עם ובלי מוגבלויות דרך סדנאות, הרצאות וכיתות אמן במטרה לשבור סטריאוטיפים על מוגבלויות, להעצים אנשים בעלי מוגבלויות ולעורר השראה לעשייה אמנותית וחברתית משלבת, חדשנית, איכותית ומפתיעה. חברי הלהקה הופיעו בגרסה המקורית, האמריקאית, של תוכנית הטלוויזיה הפופולרית 'נולד לרקוד' במשך שתי עונות והם מגיעים לארץ בחסות שגרירות ארצות הברית ועמותת 'נגישות ישראל'.

 

תמונה: שלושה רקדני AXIS בקטע ריקוד  תמונה: שני רקדני AXIS בקטע ריקוד

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד