פינת פיקניק נגישה בקריית ביאליק לזכר בנה של מתנדבת נ.י.צ.

7/07/2015
 
 

קריית ביאליק מיתגה את עצמה בשתי הקדנציות האחרונות כעיר שווה לכל תושביה, מקדמת נגישות וקבלת השונה; במסגרת זו זכתה ב"אות נגישות ישראל" בפרס ע"ש שמחה לוסטיג ובמגן יו"ר הכנסת לראש העיר כמקדם נגישות. אין פלא שלאה וצבי הופמן בחרו בעיר כמקום להנציח את זכר בנם היחיד קובי ז"ל למרות שאינם תושבי העיר.

לאה, מתנדבת בנגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ורקדנית וותיקה בלהקת "הורה איל"ן חיפה", נפגשה עם ראש העיר אלי דוקורסקי, המנכ"ל עזרא חכם וחברת מועצת העיר ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי בלשכת ראש העיר והעלתה תרומה להקמת פינת פיקניק נגישה לאנשים עם מוגבלויות בחורשת הערמונים רביעית במספר בעיר.

פינה כזו מאפשרת לכל אדם אשר מתנייד עם כיסא גלגלים או עם קביים לסעוד בכבוד ובנגישות ליד השולחן היצוק. העירייה השלימה את הסכום הדרוש להכשרת הקרקע והתאמת הסביבה להקמת הפינה.

 

תהליך הקמת פינת הפיקניק נעשה בייעוץ ובליווי צמוד של שוקי רביב, האחראי על פינות הפיקניק הנגישות בעמותת נגישות ישראל.

 

ביום ג' 30.6.15 נחנכה הפינה בטקס מרגש ביותר במעמד ראש העיר, מנהלי מחלקות ועובדי העירייה, מנהלי עמותת נגישות ישראל, מתנדבי נ.י.צ., רקדני "הורה איל"ן חיפה", אורחים ובני משפחה.

את הטקס הנחה בהתנדבות, ברגישות כדרכו - יוסי פישר, מנהל מחלקת החדשות ב-YNET. האם לאה סיפרה על חייו של קובי ז"ל שהספיק בתקופת חייו הקצרה לטעום את החיים ולראות עולם ומלואו. ראש העיר הודה למשפחה על כי בחרה בקריית ביאליק להקמת הפינה הנגישה כחלק מה"אני מאמין" של העיר. כמו כן ברכו נציג הנהלת עמותת נגישות ישראל רני בנימיני וחברת מועצת העיר ומנהלת נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי. השיר המרגש שחובר לזכרו של קובי חדר ללבבות האורחים ולא הותיר עין יבשה.

נגישות:

יש כשש חניות נכים בסביבה, חלקן לרכב גבוה. המרחק מהחנייה הקרובה - 100 מ'.

עד לפינת הפיקניק הנגישה יש שביל משופע במתינות.

במתחם יש 3 שולחנות נגישים.

שירותי נכים - שביל של כ- 400 מ' לשירותי הנכים בבניין הרב תכליתי ע"ש דני ז"ק הצמוד למתחם.

כניסה - חינם.

הישיבה בחורשה מוצלת.

אין מתקן מנגל.

 

בתמונה: צד שמאל: מנהלי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. גיורא לב וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, שוקי רביב, האחראי על פינות הפיקניק הנגישות בעמותת נגישות ישראל. צד ימין: ראש העיר אלי דוקורסקי, נציג הנהלת עמותת נגישות ישראל רני בנימיני, והוריו של קובי הופמן ז"ל - לאה (מתנדבת נ.י.צ.) וצבי הופמן. (צלם: נחום סגל)

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד