העמותה קיימה מיזם נגישות השירות לעובדי מועצה אזורית מנשה

28/04/2014
 
 
עובדי המועצה בתחנת התנסות במוגבלות בשמיעה

מיזם נגישות השירות, אותו קיימה העמותה ב-24.04.14 לעובדי המועצה האזורית מנשה, פתח קשר בין המועצה האזורית לבין נגישות ישראל. האירוע נפתח בדברי ברכה של ראש המועצה אילן שדה ולאחריהם האזינו העובדים להרצאתם המשולבת של אור כהן מנהל ב"נגישות ישראל" של תחום ההדרכה וההסברה ברשויות ובעסקים וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנהלת "נגישות ישראל צפון" (נ.י.צ) אודות העמותה, נגישות השירות והנושא המרכזי של המיזם "עד שלא תחווה, לא תבין...". בהרצאה אף שולבו ליקויי נגישות מבניין המועצה.

 

לאחר ההרצאה והפסקת האוכל, התנסו העובדים בארבע תחנות התנסות בלקויות:

- לקות פיזית -עם מתנדבי נ.י.צ. רויטל, זהבה, יפה, רחל, חנוך וישראל - מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים וביצוע מטלות עם כפפות קשיחות כהמחשת לקות ידיים.

- לקות ראייה - עם מתנדב נ.י.צ. עוזי ובתיה, כפי שבאה לידי ביטוי בביצוע מטלות תוך חשיפה לקושי כאשר העיניים מכוסות.

- תחנת שמיעה - עם נחמיה, כפי שבאה לידי ביטוי בביצוע מטלות תוך חשיפה לקושי בשמיעה עם אוזניות.

- תחנת לקויות קוגניטיביות - עם תומר

יום הפעילות הסתיים בהתכנסות למשוב מסכם, במהלכה הביעו העובדים את תחושותיהם בעקבות המיזם, את שינוי העמדות שחוו ואת מחויבותם לשמר את הנושא בחיי יום יום.

העובדים שהתמידו ונכחו ביום עד תומו, ריגשו מאוד בדבריהם; הפתעתם והתרגשותם מההתנסויות בתחנות השונות תחנת ניידות ולקויות פיזיות, תחנת לקות ראייה/עיוורון, תחנת לקות שמיעה/חירשות ותחנה ללקויות קוגנטיביות, הורגשה היטב ושינתה עבורם תפיסת עולם. הם למדו, שמעו וכאמור - חוו והתנסו כיצד לזהות אדם עם לקות שמיעה, לזהות אנשים עם מוגבלות בראיה, עם מוגבלות קוגניטיבית המאופיינת בתפקוד אינטלקטואלי מסויים - לקויות, אשר בניגוד ללקויות פיזיות, אינן נראות לעין. עוד למדו על התנהגות בנתינת השירות וביחס לשונה.

הטיב לבטא זאת אחד מהעובדים באומרו בתחושת סיפוק והערכה: "מהבוקר הייתי בכוננות ספיגה לעוד יום ארוך ומשעמם! טעיתי! כבר בהרצאת הפתיחה וגם בהמשך הצלחתם להעביר לנו בעונג גדול את התחושה האמיתית למי שיושב מולכם את נושא הנגישות, הרגישות לאנשים עם מוגבלויות וכמה מקום יש בחברה שלנו להכיל ולקבל, להתחשב ולהתייחס ברגישות ובחמלה - לאנשים עם מוגבלויות."

תודה חמה לעובדי העמותה ולמתנדבי נגישות ישראל צפון נ.י.צ. אשר בניצוחה של אהובה הביאו למימוש מלא מיזם הסברה נוסף מוצלח ומרגש ביותר.

 

כתיבה וצילום: צעירה נחמיאס

 

 

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד