נכה נאלץ לזחול לשירותים במלון - ויפוצה ב-15 אלף שקל (גלובס)

2/08/2015
 
 
אדם בכיסא גלגלים

בית משפט השלום בתל-אביב חייב לאחרונה את חברת הנסיעות "אשת - ארגון שירותי תיירות" לשלם פיצוי בסך 15 אלף שקל לנכה על כיסא גלגלים שהזמין דרכה מלון בווינה ונאלץ לזחול לחדר השירותים במלון במהלך החופשה.

השופט עדי הדר קיבל את גרסתו של התובע המוגבל, עזרא נוה, כי הוא נקלע למצב המביש והמשפיל למרות שהודיע מראש לחברת הנסיעות על עובדת היותו מוגבל ועל הצורך של המלון להיערך בהתאם לכך.

עם זאת, השופט ציין כי נוה לא חייג למספר הטלפון הנכון במלון כדי להתלונן על קשייו, וכתב כי אם התלונה הייתה מגיעה ממנו בזמן אמת, היה נמצא פתרון למצב אליו נקלע.

בית המשפט דחה בפסק דינו את טענת ההגנה שהעלתה "אשת - ארגון שירותי תיירות", כי יש להתייחס אליה כאל מתווכת בלבד ולא כאל מי שאחראית לנזק שנגרם לנוה. בפסק הדין נקבע כי "אין לצפות שכאשר לקוח ישראלי מתכנן טיול בחו"ל ומתקשר לצורך כך עם גופים גדולים שיש להם משקל ניכר מול נותני השירותים בחו"ל, כי לאחר שישלם את הנדרש ממנו עבור חבילת הנופש, כאשר תתרחש תקלה, הגופים הישראלים יתנערו מאחריותם ויטענו כי הם מתווכים בלבד".

בנוסף, לדברי בית המשפט, העובדה שבשובר בין הצדדים היה מספר טלפון "מעידה כי גם הנתבעת ומקבלת ההודעה מודעות לכך שפרט לגביית התשלום מהתובע, מצופה מהן לדאוג שיקבל את מלוא התמורה בגין כספו".

נוה ביקש מבית המשפט לחייב את "אשת - ארגון שירותי תיירות" להשיב לו את מלוא הסכום ששילם עבור חבילת הנופש ולפצותו בסך של 50 אלף שקל. ואולם, בית המשפט העמיד את הפיצוי שפסק לו, כאמור, על 15 אלף שקל. כמו כן נקבע כי על החברה הנתבעת לשלם לנוה הוצאות משפט בסך 6,000 שקל.

לכתבה המלאה שהתפרסמה באתר גלובס - לחצו כאן

אנו ממליצים לכל סוכני הנסיעות לקיים הדרכות לעובדים על מנת שאלה ילמדו כנדרש על הצרכים של כל סוגי המוגבלויות - זה קריטי וחשוב!

*בתאריך ה- 11.11.2015 מקיימת עמותת נגישות ישראל השתלמות בנושא נגישות למשרדי נסיעות - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד