חדש: מדריך נגישות באתרים פתוחים מאת המועצה האמריקנית לנגישות

19/08/2014
 
 
שביל בנחל חצבאני

מדריך חדש להנגשת אתרים פתוחים, לרבות שבילים ואזורי קמפינג, בעריכת 'המועצה האמריקנית לנגישות'. המסמך בן 100 העמודים דן וממחיש הנחיות נגישות וקווים מנחים שהמועצה פרסמה בסתיו שעבר, לאתרים פתוחים באחריות ובפיתוח הממשל הפדרלי. קווים מנחים אלו מספקים פרטים מפורטים על מפרטים נחוצים עבור שבילים נגישים, אזורי קמפינג ופיקניק, תצפיות, מסלולי גישה לחופים ורכיבים אחרים של אתרים פתוחים אשר נבנו או שונו לאחרונה.

המדריך החדש משמש משאב מלווה ותומך בקווים המנחים שפורסמו, על ידי הסבר הכוונה שמאחורי דרישות שונות וכיצד הם יכולים להתבטא. הוא דן בהוראות לשבילים, דרכי גישה באתרים פתוחים ומסלולי גישה לחוף: מאפייני פני השטח של המסלול, רוחב, שיפוע ועוד.

בנוסף המדריך עוסק במאפיינים נוספים באתרים פתוחים, במצפים, באזורי קמפינג, בשטחי מאהלים, שולחנות פיקניק, מנגלים, שירותים ומתקני רחצה. המדריך גם מתאר מקרים בהם ניתן לחרוג מהקווים המנחים, במקומות בהם הם אינם ניתנים ליישום בגלל תנאי שטח,שיטות בנייה, או תנאים ספציפיים אחרים.

ההוראות לאתרים פתוחים מפותחים הן חלק מתקני נגישות וחלות על ארגונים פדרליים המפתחים אתרים פתוחים למטרות פנאי, ובכלל זה שירות הפארקים הלאומי, שירות היערות, שירות הלשכה למנהל מקרקעי. עם זאת, הקווים המנחים והמדריך המלווה יכולים לשמש כמשאב על ידי גופים אחרים, בטיפול בנגישות לאתרים פתוחים.

למידע נוסף בקרו באתר המועצה האמריקנית לנגישות - לחצו כאן

במייל: outdoor@access-board.gov

בטלפון: ביל בוטן 272-0014 (202) , 272-0073 (202)

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד