מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה מקצה מסלול לאנשים עם מוגבלויות

19/06/2014
 
 
מספר דמויות אדם עומדות על כף יד

מרכז השקעות במשרד הכלכלה יוצא בימים אלו בהקצאה בהיקף 50 מיליון שקלים לעידוד מעסיקים לקלוט עובדים, אשר שיעור השתתפותם בשוק העבודה נמוך. המסלול מיועד למעסיקים שהעסיקו השנה או מתכננים להעסיק עובדים ערבים, חרדים, אנשים עם מוגבלות או הורים יחידים. מעסיקים אלו יוכלו לקבל ממרכז ההשקעות מימון בשיעור ממוצע של עד 27.5% מעלות שכר העובדים. בקשות ניתן יהיה להגיש עד ליום 29.7. פרטים נוספים באתר משרד הכלכלה.

לראשונה, החליט מנהל מרכז ההשקעות לאפשר גם למעסיקים בתחום המלונאות להגיש בקשות למסלול וזאת במטרה כפולה – גם להרחיב את היצע המשרות בהן יוכלו להשתלב אוכלוסיות אלו ובכך להגדיל את שיעורי התעסוקה שלהם בשוק העבודה, וגם לסייע למלונאים, אשר סובלים ממחסור בעובדים. כתוצאה מכך, גם ממדי העוני הגבוהים בקרב פלח אוכלוסייה זה צפויים להצטמצם.

לדברי מנהל מרכז השקעות, נחום איצקוביץ', מדובר בתוכנית חשובה הנותנת ביטוי הולם לסדר העדיפויות של משרד הכלכלה בכל הקשור לשילוב וקידום אוכלוסיות מוחלשות. "ההקצאה התקציבית לתוכנית השנה תאפשר לשלב בשוק התעסוקה באופן מלא, מועסקים נוספים".

מהתאחדות המלונות נמסר בתגובה:

"המלונאים מודים, כמובן, על המענק, אלא שמצרים על האיוולת בכך שאינו כולל את המקצועות שבהם יש מחסור עצום של ידיים עובדות בבתי המלון, בעיקר באילת ובים המלח ובהם חדרנות, עובדי שטחים ציבוריים ועובדי ניקיון מטבחים. "המחסור בידיים עובדות במקצועות אלו יוצר משבר קשה במלונאות באילת ובים המלח והופך את התפעול השוטף של המלונות למשימה בלתי אפשרית, כמעט, המחייבת בעיקר כישורי לוליינות של המנהלים".

מעבר לכך, מדגישים המלונאים, כי ענף המלונאות כבר שנים מוביל במשק בתחום גיוס עובדים עם מוגבלויות והתמריץ להעסקתם אינו חדש.

לכתבה באתר מגפון - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד