בקשות לייצוגיות בשל העדר ירידות מהמדרכות לנכים

עיריות חיפה, כפר סבא והוד השרון נתבעות לשלם עשרות מיליוני שקלים בטענה שהן מפרות את החוק שחייב אותן להסדיר כבר ב-2003 את הירידות מהמדרכות לכבישים עבור נכים
30/04/2012
 
 
אשת עסקים בכיסא גלגלים

 

בקשות לתביעות ייצוגיות בעשרות מיליוני שקלים נגד עיריות חיפה, כפר סבא והוד השרון, בטענה להעדר שיפועים עבור נכים בירידה ממדרכות לכבישים. הבקשה נגד עיריית חיפה היא בסך 35 מיליון שקל, נגד עיריית כפר סבא בהיקף של 20 מיליון שקל, ונגד עיריית הוד השרון - 16 מיליון שקל.

 

כל התביעות הוגשו (יום א', 29.4.12) לבית המשפט המחוזי מרכז בידי עוה"ד דן אשכנזי ודיקלה ברנס. התובעים בחיפה הם עופר ואיבט פרוי-שולץ, בכפר סבא הוגשה התביעה בידי ריקה אלדר, ובהוד השרון - בידי נסים ורבקה נגר.

 

הבקשות מסתמכות על חוק הרשויות המקומיות (סידורים לנכים), שנכנס לתוקף בשנת 1998. בחוק זה נקבע, כי ליד כל צומת בו רשאים הולכי רגל לחצות את הכביש, ובכל מעבר חציה מסומן, יהיו המדרכה, אי-התנועה ואבני השפה מונמכים באופן המאפשר ירידה ועלייה נוחות בעגלת נכים לכביש וממנו בשיפוע שלא יעלה על 10%. המחוקק הקציב לרשויות המקומיות חמש שנים להתארגנות, כך שמשנת 2003 הוא מחייב אותן.

 

התובעים טוענים, בצירוף תמונות, כי בכל אחת מהערים המדוברות אותרו עשרות ירידות לכבישים שאינן מוסדרות עבור נכים. לדבריהם, מדובר בפגיעה בעיקרון של שוויון אנשים בעלי מוגבלות ובפגיעה באורח חייהם הסדיר, שכן הם נאלצים לתכנן את פעילותם בהתאם למיקומן של ירידות משופעות מהמדרכות. טרם הוגשו כתבי הגנה.

 

לכתבה כפי שהיא פורסמה לראשונה באתר News1

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד