פחדים ומתחים בעידן הפצצה המתקתקת
3/04/2008
 
 

מאת:  אדית דניאל ND.PhD.DAM
הומאופתית קלאסית מוסמכת RCHOM
חברה רשומה באגודה ההומאופתית הקלאסית
לא רופאה ולא מטפלת במחלות גוף או נפש מכל סוג.  מאזנת רק את הנשמה ברפואה אלטרנטיבית D.A.M. Ph.D & ַַMBMD

בזמנים בהם רגעי גורל מתערבבים עם רגעי פחד, ותנאי הקיום הסביבתיים הם של שדה קרב מלא בחומר דלק תמידי ודרמות, שגורמות לליבוי המדורה הנפשית והוצאתה מאיזונה, חוסר ודאות גורם לחשש אמיתי לחיים ואז יש סיבה אמיתית לחיפוש אחרי פתרונות עמוקים וקבועים למצבי חרדה ופחד.

במצבי חרדה לקיחה נכונה של האלמנט המתאים תוכל אף למנוע צורך בפינוי לבית החולים –כמובן שלא מדובר כאן על מצבי חרדה שמלווים בפגיעה פיזית.

הדרך בה ההומאופתיה עוזרת, היא ברובד הרוחני, מחקרים שנערכים על האלמנטים השונים בטבע מראים - שישנם אלמנטים היוצרים צורת תדר, שאם נשווה אותה לתדר של האדם הלוקה במצב חרדה נגלה שהם זהים בצורתם.

ההומאופתיה פועלת בעזרת העיקרון הקיים גם ברפואה רגילה בחיסונים והוא 'הדומה מתקן את הדומה' - תהליך החזרה לאיזון במצבים של חרדה ופחדים יתבצע על ידי מתן אלמנט שנמצא זהה ויודע לשחזר מצב של חרדה, ולכן בצורתו המוחלשת הוא יודע להרגיע לחלוטין מצב שכזה. מצבי טראומה תמיד משאירים את חותמם על התדר האנרגטי, וכדי להחזירו למצבו הקודם, יש צורך בתדר אנרגטי זהה לתדר הלקוי במצבו והלא מאוזן.

וכך מתרחש באופן מדהים התיקון. שני כוחות זהים בעלי אותה עוצמה לא יכולים לשכון באותו זמן באותה מערכת. ולכן, אם נותנים לאדם כוח שדומה בעוצמתו וצורתו האנרגטית, הוא מבטל את הכוח המזיק והזהה לו שקיים בתוכו ומפריע לו לתפקד. הרפואה יודעת את זה ולכן היא נותנת למי שהוכש על ידי נחש חומר מחסן שעשוי בדיוק מאותו הרעל.

ההומאופתיה שונה בכך שההומאופת לא נותן את החומר בצורתו הרעילה לפעמים, אלא את צורתו של החומר לאחר שעבר עשרות ומאות דילולים, עד כדי כך שלא נותרה אף מולקולה של חומר בתוכו, רק אינפורמציה טהורה. התבוננות במחשבותיו ורגשותיו של האדם, שנמצאים ביחס שווה למצב מאיים שנמצא בסביבתו, מספקים להומאופת אינפורמציה טובה עליה יוכל להסתמך בהתאמת תדר של אלמנט הדומה שבכוחו להחזיר את האדם לאיזון.

למשל אדם הפוחד להיכנס לתוך בריכה, ללא סיבה ידועה, אולי בגלל שפעם חווה טביעה. נאמר שנביא לצידו מישהו שיספר שהוא טבע פעם והוא נורא פוחד אך הוא יעשה מאמץ ויכנס לבריכה למרות הפחד. אותו אדם יתחיל לחשוב: אם הוא הצליח ויכול כנראה שגם אני יכול וינסה למרות הפחד. בגלל נקודת הפתיחה השווה שלהם, בגלל ששניהם סבלו מטביעה ובגלל שאחד מתגבר על החרדה שלו, הוא יוכל למשוך גם את האדם השני לעשות צעד לכיוון התמודדות בריאה עם החרדה.

אלמנטים שבטבע יכולים להשפיע על אנשים באותה צורה ולתת להם את הכוח לעשות בחירה מחודשת לחיזוק והתגברות על מצב החרדה. וההליך הוא כול כך מדויק שכל אלמנט יודע לעזור לאדם להתמודד עם פחד וחרדה מסוג מסוים ואישי, למשל:

  • פחד  מתאונות שיקרו לאנשים הקרובים - הזרחן, אותו אלמנט שגורם לגפרור ולזיקוק להידלק
  • פחד מהתקרבות של אנשים - מינרל הגופרית  וגם צמח הקמומיל הידוע בהשפעתו על ילדים קטנים ועל ילדים בכלל
  • פחד משמיעת חדשות רעות - מלח הקלי, מלח בכלל ושוב לא בצורתו כמזון אלא בצורתו ההומאפתית – הוספת מלח רב לתזונה לא תשפיע על האדם ותגרום לו לעודף מלח במערכת שזה מצב לא רצוי ולא בריא
  • פחד ממות אחרי מאורע מפחיד - פלטינה
  • פחד ממוות פתאומי - ארניקה צמח, צמח הטבק

איזון רוחני של אישה בחרדה

אישה בשנות הארבעים המוקדמות בעקבות אירועי הפיגועים האחרונים מספרת:

מאז הפיגוע האחרון שקרה לא רחוק מביתי,אני פוחדת לצאת מהבית, אני לא מוכנה אפילו לצאת עד למכולת, אני יושבת כול היום בבית ובודקת 10 פעמים אם החלונות סגורים היטב והדלת נעולה, יש לי הרגשה שכול רגע מחבל יכול להיכנס, מישהו מנסה כול הזמן לפרוץ את החלונות של הבית,אני גרה בקומה ראשונה ואין לי מנוחה אינני יכולה לשבת בחדר אחד כי אני צריכה לראות מה קורה בחדר אחר, אולי מישהו מנסה להיכנס לבית משם, לפעמים אני תופסת את עצמי יושבת שעות מול הדלת מסתכלת על הידית לראות שהיא לא זזה, אם מישהו מצלצל באינטרקום אני קופצת בבהלה קשה לי אחר כך לנשום מרוב חרדה, בלילה זה מתגבר אני ממש מרגישה מוקפת בטרור, יושבת בחדר שינה ושומרת על הבית בשבע עיניים שאף אחד לא יכנס כול רחש מקפיץ אותי, לוקח לי שעות להירדם אני נרדמת רק לקראת לפנות הבוקר ומתעוררת בקפיצה בבהלה פעמים רבות מחלומות זוועה.

ולאיזון הרוחני,
השימוש באלמנט נפוץ הנלקח על ידי נשים רבות נגד אוסטיאופורוזיס - הקלציום - שבצורתו ההומאופתית כתדר, מסוגל להשפיע על הרוח במצבי טראומה וחרדה.

הקלציום בצורתו הבסיסית משמש להרחבת חוזק וחיסון של מערכת העצמות והשלד ובפני התפוררות שברים והתמעטות העצם, הוא קשור למבנה הבסיסי עליו כל הגוף יושב השלד - הבית שנותן בטחון לכל שאר האיברים.

במישור הרוחני, אדם בעל חוסר איזון ברמת הקלציום של רוח – יחוש חוסר בטחון עד לרמה של חוסר יציאה מהבית = למסגרת של הבטחון שנותנים השלד. לא במקרה תינוקות שחסר להם קלציום מגרדים ואוכלים את הסיד של קירות הבית.

מצב נוסף של בחור בשנות השלושים שמספר:

מאז תחילת הפיגועים והחרפתם הוא הולך ברחוב בתחושה שכל רגע מישהו הולך לירות לו בגב, כל רגע הוא עלול להיפגע, הוא מרגיש דיפרסיה גדולה ותחושת גטו. זה מזכיר לו את השואה בה הוא לכוד במצור ואין לאן לברוח, ומסביב יש אויבים שאורבים לו, הוא רואה ירידה תלולה במוטיבציה ברצון לעשות דברים וברצון לצאת החוצה, חלום אחד שחלם מאפיין את תחושתו בה הוא נמצא עם שני גברים זרים במקום מרוחק מהבית, ואז הם פתאום נעלמים ואין לו איך לחזור הביתה, יש שם אישה שיודעת היכן הם נמצאים אך היא לא מוכנה לעזור לו, הוא צריך להתחנן על חייו ולבכות שתעזור לו וגם אז לא איכפת לה, ואז הוא רואה שיש לה נשק חם.
הוא מנסה להימלט, היא יורה בו והוא מתעורר.

איזון הרוחני כלל - תדר של צמח אנקרדיום שיוצר תחושה של חוסר יכולת לסמוך על אף אחד, מצב מסוכן ומאיים שאין אף אחד שיעזור ורק ירצה לתקוע סכין בגב.

לפרטים נוספים:
www.metaplim.co.il/dita

בברכה,
ד''ר אדית דניאל ND.PhD.DAM
הומאופתית קלאסית מוסמכת RCHOM
חברה רשומה באגודה ההומאופתית הקלאסית.

לטורים נוספים של אדית דניאל

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד