הלם קרב ובעיות פוסט טראומתיות
טור חדש מאת: אדית דניאל ND.PhD.DAM, הומיאופתית בעלת ניסיון בטיפול בהלומי קרב ופוסט-טראומטיים אחרים. בטורה היא עוסקת בחלופת הטיפול האלטרנטיבי לאנשים עם מוגבלות.

אדית לא רופאה ולא מטפלת במחלות גוף או נפש מכל סוג. מאזנת רק את הנשמה ברפואה אלטרנטיבית D.A.M. Ph.D & ַַMBMD
22/02/2008
 
 

ידוע וברור בעולם שלמצבים של טראומה פוסט טראומה והלם קרב - יש פתרון אחד. הפתרון הוא תהליך של שיקום ארוך ומייגע בן שנים שלפעמים גורם להקלה קטנה בתופעות, בפחדים, בחרדות ובתחושות הרבות הנוספות למצב - קשיי שינה, קשיי תפקוד, קשיי עמידה בחיים הרגילים כמו שהיו לפני הפגיעה.

ואכן עד היום לא מצאו את הפתרון המדעי המדויק להתפוררותם של מצבי תודעה – להחרפתם של סימפטומים רגשיים, מחשבתיים, תפקודיים בעקבות טראומות של מלחמה ופיגועים מכל סוג.

אך משפט זה תקף רק לגבי זן הרפואה הקונבנציונלי שבראשותו הידע בתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה. ידע שתורם לפעמים לאיזון האדם שעבר משבר ולפעמים לא. אך לרוב מלווה בתהליכים בלתי הפיכים, החל מאשפוזים ועד לצריכה קבועה של סדרת כדורים כאלו או אחרים לשמירה על הקיים - בצורה שמאפשרת תפקוד מינימלי עקבי.

אך התשובה האמיתית, איך מחזירים אדם שעבר טראומה קשה מאוד לתפקוד תקין בריא ופעיל כמו לפני הטראומה, לא קיימת בשוק הרפואה הנוכחי.

היא נמצאת בנישה אחרת לגמרי, נישה שגם אם יסרבו להאמין או לקבל - בה התשובות. התשובות מדויקות וחד משמעיות. התשובות שיודעות להחזיר את האדם כחדש – למצבו הקודם בטרם נפגע על ידי פיגוע מלחמה או כל מפגע כזה או אחר.

התשובה נמצאת לא רק בחשיש - שעכשיו נמצא על ידי הרפואה הפסיכיאטרית כתרופה החדשה עליה תולים את כל התקוות האבודות לריפוי או הקלה בסימפטומים.
אלא בכל האלמנטים הקיימים בטבע - כל אלמנט והידע הסודי שלו בריפוי מצבים בלתי הפיכים כביכול, או חסרי פתרון המניח את הדעת.

איך זה עובד? במסגרת מחקרים הנערכים ב-22 מדינות, מקיימים אחת לשנה מחקר על אלמנט אחר מהטבע. האלמנט שניתן לבני אדם נסיינים, ניתן להם תחת פיקוח צמוד ותחת דאבל בליינד - אף אחד מהעוסקים בחקר לא יודע מהו האלמנט שהוא נשוא המחקר.

הנסיינים תחת השפעת האלמנט - הצמחי, המנטאלי, המתכתי או האורגאני - מתחיל לפתח סידרת תופעות רגשיות, מחשבתיות, התנהגותיות ופיזיות בעקבות השפעת האלמנט עליו, בדיוק כמו שהחשיש או כל אלמנט סם אחד נבדק ונמצא כגורם לתופעות רבות ומשונות.

במסגרת הניסוי האלמנט מוציא על קבוצת הנסיינים את כול סוגי ההשפעות שלו - שכוללים גם מצבי טראומה, פוסט טראומה, דלוזיות, פחדים, חרדות, דיכאונות, חלומות מבעיתים ובעיות שינה ותפקוד בכל הרמות.

האינפורמציה שנמצאת במעקב יום יומי נרשמת ומתועדת בקפידה. אינפורמציה זו תעזור בהמשך לאזן מחדש אנשים שסובלים מאותן התופעות, על ידי כך שהם יקבלו את האלמנט שגרם לסדרת התופעות הקיימות אצלם. אם הם סובלים מסוג מסוים של חרדה - למשל חרדה במקומות מלאי אדם בקניונים במסעדות ברחוב - האלמנט שימצא צריך להכיל בצורה מדוייקת את אותו פחד בדיוק והסיבות שגרמו לפחד ולחרדה זו להיווצר.

אם נמצא האלמנט שגרם לנסיינים בדיוק לאותן תחושות קשות - לקיחתו בצורה חיסונית (בצורה מוחלשת) יכולה לאזן לחלוטין את האדם המתלונן מאותן חרדות.

מסתבר שמערכת החיסון שלנו יודעת להתמודד יותר טוב ולהיאבק בגורמים חיצוניים - הרבה יותר טוב מאשר כלפי גורמי חוסר איזון פנימי. לכן, לקיחת האלמנט בצורת טיפות עוזרת למערכת החיסון להתעורר ולתקוף את הגורם שמוכנס אליו, אך מכיוון שהגורם זהה לגורם הפנימי, המערכת נלחמת ללא ידיעתה גם בגורם הפנימי של חוסר האיזון ומצליחה להתגבר ולאזן גם אותו. וכך התופעה שהיתה הרסנית כלפי האדם שסבל ממנה פשוט נעלמת. והאדם חוזר להיות חופשי מהמגבלות, איסורים, פחדים וטראומות שיושבות וגובות מחיר כבד בקיום שלו. ומקצרות את חייו ואת תוחלת חייו הופכות לסיוט אחד מתמשך.

אם כך הבחירה להיות מאושר וחופשי מסיוטים קיימת - והיציאה מהמבוך ידועה - אם בוחרים בדרך הנכונה.

פרטים נוספים תמצאו באתרי:
www.metaplim.co.il/dita

בברכה,
ד''ר אדית דניאל ND.PhD.DAM
הומיאופתית בכירה RCP
הומיאופתיה קלאסית

לטורים נוספים של אדית דניאל

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד