לנהוג בחו"ל

29/01/2013
 
 

אם אתם עומדים לנסוע לחו"ל, ומתכננים להשכיר שם רכב, יש שלושה דברים שצריך לברר מראש:

 1. היכן משכירים רכב מותאם לצרכיכם?
  בקישור הבא תמצאו מידע על השכרת רכב מותאם לנכים בחו"ל.
 2. האם להוציא רשיון בינלאומי?
  תפקידו של הרישיון הבינלאומי הוא "לפענח" את הרישיון הישראלי עבור הרשויות במדינה שאליה נוסעים. הפענוח דרוש כשיש אי-תאימות בין הנוסח הישראלי לבין נוסחים אחרים. כך, לדוגמה, הנוסעים לארה"ב עם רישיון נהיגה ישראלי שהונפק לפני יותר משנה עדיין זקוקים לרישיון נהיגה בינלאומי, וזאת כי הכיתוב על גבי הרישיונות - "Driving Permit" - משמעותו בארה"ב היא רישיון זמני לפני קבלת הרשיון הקבוע. אם על הרשיון שלכם מופיע הכיתוב "Driving License", יש מספר מדינות גדל שבהן יקבלו את הרשיון הישראלי שלכם.
  בדקו אם היעד שלכם מופיע ברשימת המדינות באתר משרד התחבורה. עם הזמן, הרישיון הישראלי משתנה בהתאם לנוסחים בינלאומיים. בהתאם, יותר ויותר מדינות מתירות נהיגה עם רישיון ישראלי בלבד. ההמלצות עד כאן חלות על כל מי שנוהג בחו"ל. לנהגים עם מוגבלות יש תנאים והגבלות ברישיון הנהיגה וצריך לוודא שהרישיון (המקורי או הבינלאומי) מכיל את ההגבלות הנכונות באנגלית. רצוי מאד להימנע מדרישות מיותרות (למשל "איתותן") שלא קיימות עבור נהגים עם מוגבלות זהה בארץ היעד. דרישות כאלה עלולות להפריע במציאת רכב מתאים בחו"ל.
 3. איך מוציאים תו נכה בינלאומי?
  משרד הרישוי הפסיק להנפיק תו בינלאומי ביולי 2006. ראו פתרונות חלקיים בדף נפרד.
  לנוסעים לארה"ב - אל תתעצלו, הכנסו למשרד התחבורה האזורי, עם התו הישראלי, תעודת נכה, כרטיס טיסה ותוך 10 דקות תקבלו תו חניה זמני מקורי אמריקני.

הערה:
מומלץ לבדוק מראש בסוכניות להשכרת רכב בחו"ל כי רשיון הנהיגה הישראלי מוכר על ידי אותה חברת ההשכרה שבה נשכר הרכב, במטרה להבטיח את נושא הביטוח של הרכב והנהג. נושא הביטוח דורש תשומת לב מיוחדת במיוחד בארה"ב.


 

ריכוז חלקי של קישורים

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד