"מעצבן בטירוף" - עובדים על נכים בעיניים
30/10/2008
 
 

חשבתם שפרשת סגירת שער הטיילת במעונות, אחרי מאמצים משותפים הסתיימה?

לצערנו הרב, השמחה על התוצאות שהושגו מול הנהלת אוניברסיטת חיפה היתה מוקדמת. חשבנו שהאוניברסיטה החלה לקחת במעט בחשבון את קיומם של סטודנטים נכים, המבקשים להשתלב בהשכלה כמו כל סטודנט אחר ולא להערים מכשולים בלתי צפויים, אלא, להפך, לפעול למען אוניברסיטה נגישה יותר. קיבלנו: "סטירת לחי", בעברנו בשער הטיילת ב-29/10/08 בשעה 18:00 לערך, נדהמנו לגלות שהשער אומנם פתוח אך, למחצה כלומר, סטודנט המבקש להגיע מתחנת האוטובוס בדרך נגישה ובטוחה ובשעות שהשער אמור להיות פתוח מגלה שעליו לעשות את כל הסיבוב שזו הרי היתה הסיבה שבשלה רצינו להפגין.

הנהלת האוניברסיטה הצליחה ל"שקר בעיניים" למשך מספר לא מבוטל של שעות על-מנת "לסגור פיות" לציבור הנכים ושחורי הנגישות (אם לא היינו עוברים שם היום, מי יודע מתי הנושא היה יוצא לאור). בבואנו לברר את סיבת המקרה, שפוגע כבר שבוע בעיקר בסטודנטים נכים, נמסר לנו שאלו הם הוראותיה של האוניברסיטה ולא ניתן לעשות דבר.

  • האם כך ניתן לפתוח את שנת הלימודים?
  • כיצד מעדיפה אוניברסיטת חיפה לחסוך דווקא בנושא הפוגע בנכים, האם לא היה ניתן למצוא פתרון המפגין מעט מחשבה. הרי, מדובר על אנשי אקדמיה. כנראה שלא כך פני הדברים?
  • היכן האנשים העסוקים בשילוב, נגישות, שיקום?
  • האם ניתן להמשיך ולשתוק?
  • אם לא הנחישות של מספר סטודנטים עם צרכים מיוחדים שבשל צעדיהם הנחרצים, לאן היו מופנות פנינו?

מה הוא "גזר הדין" הבא שהולך לפגוע בציבור הנכים, הרי בשנים האחרונות, התקציב המיועד לנכים הולך וקטן באקדמיה ועד מתי נוכל לשתוק.

אנו פונים וקוראים לכל אחד ואחת לקחת אחריות וראשית לדרוש את ביטחוננו וכי החלטות מסוג זה יעשו בשיתוף פעולה גם עם האנשים העוסקים בתחום הנגישות ובאים מתוך האוכלוסייה.

אנו מקווים שבעתיד הדברים יעשו בשיתוף פעולה, וכעת לא נותרה לנו ברירה מלבד להפגין מול הנהלת אוניברסיטת חיפה.

לכן, החלטנו להפגין ביום ראשון 2.11.08 בשעה 8 בבוקר בחניון הבניין הרב תכליתי הסמוך לכניסה למעונות. חבל שנכפה עלינו לפתוח כך את שנת הלימודים.

לשאלות נוספות

שי רוזין
050-2244570

מירי פרטוש, נציגת החוג לחינוך באגודת הסטודנטים
050-2244577

עמית כץ
054-7861282

מיכאל קרבט, ראש מדור צרכים מיוחדים באגודת הסטודנטים
052-6314455 או 050-3864455

בברכה
סטודנטים שאיכפת להם.

שלכם ובשבילכם,
סטודנטים עם צרכים מיוחדים.

לפירוט הסיכום שהופר

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד