יום פעילות "ממוצע" של מתנדבי הצפון
20/06/2010
 
 

מאת: ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי

בחודשים האחרונים גדל באופן משמעותי נפח הפעילות של מתנדבינו בצפון.

סקירות, הסברה בנושאי נגישות וקבלת השונה בחזיתות שונות, השתתפות פעילה במבצעים שונים של העמותה ועוד.

יחד עם הקבוצה המדהימה של מתנדבי נגישות ישראל בצפון, הולכת וצוברת תאוצה ופעילות קבוצה צעירה נוספת, הלוא היא קהילה נגישה קריית ביאליק.

החבר'ה הללו התאגדו זה לא מכבר ורק בחודש ספטמבר תמלא שנה לקיומם כקבוצה. יחד עם זאת, הם כבר מייצגים את ציבור בעלי הצרכים המיוחדים בעירם בכל אירוע - ולעיתים אף פועלים בצורה משולבת יחד עם מתנדבי נגישות ישראל בצפון.

כדי להמחיש את העשייה, בחרתי להתמקד ביום פעילות אחד "ממוצע", יום ב' 14.6.10, ולחלוק אותו עם ציבור גולשי האתר.

 נגישות ישראל בצפון מתארחת במפגש מנהיגות צעירה בקריית ביאליק

ביה"ס  "צור שלום"  בקריית ביאליק אירח את המנהיגות הצעירה של כיתות ג' עד ו' מששת בתי הספר היסודיים בק. ביאליק. עוד נכחו במפגש מורים, מנהלת ביה"ס המארח וכן נציגי משרד החינוך של קרית ביאליק. נציגי כל בית ספר סיפרו על פעולות המנהיגות הצעירה במשך השנה החולפת והחלו לבנות את תוכנית העשייה החברתית לקראת שנה"ל הבאה.

עמותת "נגישות ישראל" נתבקשה לשלוח נציגות ליום זה ולספר על העמותה ופעילותה. את קבוצת המתנדבים שלנו בצפון ייצגה רחל שפק (שפקית), יחד עם נציגת קהילה נגישה מקריית ביאליק אתי שטנגל.

במסגרת זו הוסבר לתלמידים ומוריהם מהן מטרות העמותה, מי קהל היעד (על כל גווניו) ומהן הדרכים בהן מטפלת העמותה על מנת להגיע למטרה; כמו כן, הוצע כיצד ישתלבו תלמידי בתי הספר בפעילות זו. חשוב לציין כי נושא זה הוא חדש עבורם והצלחת ההסברה באה לידי ביטוי בהתעניינות הרבה שהתלמידים והמורים גילו. 

וכדברי שפקית המתנדבת שלנו: "אני מקווה שהצלחתי להעביר לתלמידים ולמוריהם את חשיבות שילובם בהשגת מטרותיה של עמותת נגישות ישראל - דבר שיתבטא בהגברת חלקם בחינוך ועשייה לשיפור הנגישות בישראל".

 נגישות ישראל בצפון מקבלת הוקרה במכללת תל-חי

מיזם הסברת הנגישות וקבלת השונה מתקיים בכפר ורדים זו השנה השנייה בצורה ייחודית - וועדת נגישות בביה"ס "קשת" המורכבת מתלמידים בגילאי ד'-ו' המתכנסים מידי שבוע בראשות מנהלת ביה"ס ענת רסקין, הסטודנטית לעבודה סוציאלית ממכללת תל-חי איילת גלזר ואנוכי.

התלמידים דנים בנושאים הללו בינם לבין עצמם או מול מליאת תלמידי ביה"ס ומוריו, גורמים מקבלי החלטות במועצה ותושבי היישוב עצמו. ייטיבו לתאר זאת בפרוטרוט הכתבות שכבר התפרסמו באתר בנושא.

סדנת הנגישות העבירה פעילות לכיתות א' בביה"ס בכפר ורדים

מפי עוללים...

ברור אם כן עד כמה התרגשנו למשמע הידיעה כי המיזם זכה להוקרת המכללה ושותף ביום הפנינג של עבודות מסוגו במכללה. באותה הזדמנות הוזמנו להציג דוכן עם חומר הסברה על עמותת נגישות ישראל.

את העמותה ייצגו ביום זה לצד איילת מתנדבות נגישות ישראל בצפון נעמה שלח ולילך מתרגם. לצד הדוכן שלנו הוצבו דוכנים של מיזמים שונים פרי השקעתם של סטודנטים שסיימו שנה ג' בעבודה סוציאלית במכללה; שימחה את ליבנו מאוד תעודת ההוקרה לה זכינו, אך חשיבות רבה יותר ייחסנו לסטודנטים שעברו ליד הדוכן והראו התעניינות רבה במיזם ובנושא הנגישות בכלל.


 נגישות ישראל מקדמת את המודעות בקורס מש"קיות ת"ש בצריפין

זו הפעם השלישית בה אנו מוזמנים – חברי קהילה נגישה קריית ביאליק אמיר מנקר ואנוכי, להרצות בקורס מש"קיות ת"ש בצריפין; המעשה נועד לקדם את מודעות החניכות לקבלת השונה ולנושא הנגישות לקראת התמודדותן עם חיילים ובני משפחותיהם במקרה ומעורבים צרכים מיוחדים בטיפול בנושא הת"ש.

גם הפעם התקבלנו בחמימות על ידי ליהי ותור מפקדות הקורסים, ולווינו לחדר ההרצאות בו נכחו חניכות מארבעה קורסים המתקיימים בו-זמנית. ההרצאה עוררה עניין רב וחשנו כי תרמנו את חלקינו לדור חדש של מש"קיות ת"ש עם רמת מודעות ורגישות רבה יותר לנושא הצרכים המיוחדים. התרגשות אמיתית אחזה בנו כאשר הוענקה לנו תעודת הוקרה על העשייה החשובה הזו.

פרט מעניין: מפקדות הקורס הנגישו את המעבר לחדר ההרצאות בעזרת מחלקת הבינוי של הבסיס – ועל כך נתונה להן תודתנו.

אז אלו "טעימות" מיום עשייה מרוכז של מתנדבינו בצפון – והזדמנות נוספת לומר לכול העושים במלאכה משתי הקבוצות המופלאות הללו: תודה!

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד