ארגון מפר"ש בגליל ומקום משפחתי / דר' רויטל שורץ-סבירסקי
19/05/2008
 
 
הגדל

ביום שלישי 25.3.08 התקיים ערב חשיפה לארגון מפר"ש בגליל בקיבוץ עין המפרץ שבמפרץ חיפה. מפר"ש הוא ארגון ללא מטרות רווח, שקם בסיוע שותפות 2000 גליל מערבי והסוכנות היהודית, על מנת  לספק מגוון שירותים לפרט עם הצרכים המיוחדים ולבני משפחתו. דברי פתיחה וברכות נשאו מר דיימון רוז, הממונה על שותפות 2000 אזור צפון ומר ארנון אורי, סגן ראש מועצה אזורית מטה אשר (שבתחומה ממוקמים הארגון ופעילויותיו). האחראיות על ארגון מפר"ש בגליל - הגב' דנית קמעו ושרון קציר תיארו את השירותים הייחודיים והיוזמה לפתחם שנהגתה מתוך צרכים שעלו מהשטח. הארגון מקים את "מקום משפחתי" - מרכז פנאי, מידע ותמיכה לפרט עם צרכים מיוחדים ולכל בני משפחתו ב"נווה אשר" שבעין המפרץ.

מטרות "מקום משפחתי" הינן יצירת מסגרת חברתית מאפשרת ותומכת, המיועדת למשפחות בהן פרט בעל צרכים מיוחדים. במסגרת זו, יוכלו הפרט ומשפחתו להתפנות רגשית ולהתמודד עם המגבלה, תוך מנוף כוחותיהם לצמיחה אישית, משפחתית ולמעורבות בקהילה.

יעדיו:

  • פעילויות חברתיות מגוונות למשפחות, למבוגרים ולילדים.
  • תחנת מידע בנושאי זכויות, מסגרות חינוך ותעסוקה, טיפול ושיקום, פנאי ונופש.
  • יחידת אימון לפרט ולמשפחתו.
  • יחידת טיפול המסייעת לעמוד במטלות החיים.
  • תמיכה רגשית ועזרה עצמית למשפחות.
  • ליווי ארוך טווח המכיל את המשפחות בשגרה ובמצבים משתנים, כולל מצבי איום בטחוני והיערכות למתן שירות בשעת חירום.

"מקום משפחתי" גאה להציע את הפעילויות הבאות:

  1. קבוצת לעזרה עצמית להורים לילדים  בגיל הרך שתפעל במקביל לפעילות ספורט בעלת דגש על הקניית מיומנויות חברתיות. נפגשים אחת לשבוע.
  2. סבתאות מיוחדת: קבוצת תמיכה לסבים ולסבתות לנכדים בעלי צרכים מיוחדים. נפגשים אחת לשבוע.
  3. טיפול משברי קצר מועד.
  4. אימון אישי ממוקד תוצאות.

בהמשך הערב נחלקו המשתתפים לשתי קבוצות של הרצאות בחירה שהועברו ע"י דנית ושרון; האחת בנושא "לחץ, מתח וחרדה – התמודדות בעיתות חירום ובחיי יום יום" (נושא כל כך רלוונטי באזור שחווה את מלחמת לבנון השנייה), והשנייה בנושא אימון אישי כמנוף להתמודדות.

ליצירת קשר ניתן לפנות ל:

דנית קמעו, בטל' נייד: 054-5248363
שרון קציר, בטל' נייד: 050-7373456

 

לטורים נוספים של רויטל

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד