טיול ג'יפים להרי אילת ולנגב הדרומי / דר' רויטל שורץ-סבירסקי
3/03/2008
 
 
הגדל

כבר שבע שנים, מאז רכש בננו את ג'יפ ה"טראנו" הקשיש והצטרפנו רשמית לחבורת 4X4 של עמותת "אתגרים" - קבלת ההודעה על טיול ג'יפים של "אתגרים", בהדרכתו של גידי קטנוב, תחת ארגונה של לובה, מעוררת במשפחתנו פרץ שמחה.

גידי מלווה את החוג (חשוב לציין – בהתנדבות!) שנים רבות כמדריך טיולים לאזור הדרום. הוא שולט בחומר, מביא סיפורים מרתקים בהקשרים הנכונים והכול מתובל בחיוכיו הטובים וברצון אינסופי לעזור ולשתף. מדריכים באו והלכו – וגידי תמיד שם איתנו, עם בדיחות במהלך הטיול, וה"ספק שאלה-ספק אמירה" ברשת הקשר: "גידי שומע?”, המרמזת בחיוך על לקות השמיעה שלו.

נבצר מאיתנו ליטול חלק ביום הטיול הראשון, והצטרפנו לחבורה באילת לארוחת הערב במלון "אמריקנה". וכאן המקום לשתף את הקוראים במידע: נכונה לנו חוויה מפתיעה ממלון זה; היחס היה נפלא והמזון טעים. החדרים, שאך שופצו לאחרונה, היו נוחים, מרווחים ומאובזרים היטב.

לנו, כנכים - היה נוח במיוחד, בזכות היות החדרים במפלס קרקע, בזכות הדלתות הרחבות והמרחבים הנוחים בחדר לתנועת כיסאות גלגלים.עםזאת, טוב יהיה להיווכח כי תנאי אחד יתמלא על ידי המלון: יש להתקין לפחות ידית אחת ליד אסלת השירותים, לשם בטיחות המשתמש. דווקא כעת, כל עוד נמשכים השיפוצים, יתאפשר לעשות זאת ביתר קלות ובעלות ממש נמוכה; פנייה בנושא נעשתה להנהלת המלון.

טיילנו בערב בעיר - בטיילת, בבתי הקפה ובפאבים. ניכר שהאזור עבר תהליך הנגשה כלשהו (שיפועים, חלקם תלולים עד אימה, מעברי חצייה מונמכים בצירים מרכזים), אבל הדרך עוד ארוכה עד שאזור זה יוכרז כנגיש, ויוכל להיות משווק ככזה גם לתיירים נכים, בארץ ובחו"ל.

גידי מנהל את החילוץ, ואני מפקחת מאחורלמחרת יצאנו לדרך לכיוון צפון. ליד יטבתה נכנסנו לשטח, לכיוון מעלה שחרות ומעלה צנחנים. נופים עוצרי נשימה עם שילוב צבעים המעיד על סוגי הסלעים השונים המרכיבים בערבוביה מרהיבה את הקרקע במקום – אבני צור וגיר. בהמשך הדרך, לאחר "היתקעות" קצרה של אחד הרכבים אשר אין כמותה להגברת אדרנלין לגברים שבחבורה, עברנו בין שטחי אש (המותרים בנסיעה זהירה בשבתות), עם עצירת קפה קצרה ליד שדה אברהם (משטח נחיתה מאולתר מימי מלחמת השחרור). מכאן נכנסנו לאזור נחלי אכזב – נחל גרזי, נחל צניפים ונחל ציחור. בכל פינה נצפו עדרי צבי הנגב, שניכר כי יכלו להתרבות באין מפריע באזור; הם נרתעו מעט כשהתקרבה שורת הג'יפים, אבל נעצרו והביטו בנו ללא מורא. קירות הערוצים מרהיבים, עם שכבות גאולוגיות צבעוניות, משולבות בבולבוסי גיר וצור. תחת צילו של קיר כזה עצרנו להפסקת צהריים; חשוב לציין כי הווי הטיול כולל את הארוחות, כשגידי מדלג בין הצלחות השונות, טועם ומשעשע... בשעת דמדומים יצאנו מן השטח באזור ציחור, עם החזרת מכשירי קשר במצפה רמון ופרידה אלו מאלו – עד לטיול הבא.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד