מתאים או לא? ענת פישר
23/01/2007
 
 
הגדל

מתאים או לא? ענת פישר

כשנכנס כיסא הגלגלים לחיי, גם גברו השאלות האלה: האם אוכל לעשות או לעמוד  במטלה או משמיה זו או אחרת? זה?

שאלות שלא מעט פעמים , אני חוששת, גורמות  להימנעות מעשיה מהתנסות.

מה היה קורה אם הייתי מקשיבה לספקות הפנימיים האלו  כאשר פגשתי את סוקי שלי לראשונה?

לפני קצת מעל לשנתיים צלצל פעמון דלתי. כשפתחתי את הדלת עמד שם השכן שלי איש גבוה וגדול, מאחריו הציצה ביתו המקסימה בת ה 8 אך לפניו הייתה מושטת לעומתי כף ידו הרחבה , ממש מול עיני, ועליה היא עמדה. איך אוכל להעביר לכם כמה  מענג היה מראה? כולה קטיפה ומשי בגוונים חומים עשירים ראש מחודד ואוזניה הנופלות כמעט מכסות את כולה, עומדת לך כך כשכפותיה  הקדמיות פונות כלפי חוץ וראש נוטה לכיוון אחד, כשואל שאלה.

את השאלה שאל אריה  ( דר אריה) השכן: את רוצה אותה????

אני מאוד אוהבת כלבים, הייתה לי אחת קטנה לפני שנים, כשעוד הלכתי ואפילו עם מקל , אבל עכשיו עם כיסא גלגלים???? בלעתי את תחושת ההתאהבות ונתתי לשאלות של האם מתאים לי או אפשר לי או האם אוכל וכו, להציף אותי. אמרתי לדר אריה ולבתו ולאהבתי החדשה:" חחמממ אני צריכה לחשוב על זה" ונפרדנו.

למזלי, אימי ראתה את הגורונת ולא נתנה לי להיגרר רחוק מידי עם כל השאלות העוצרות האלו, לקח לי שבוע עד שנתתי  לעצמי חופש מהשאלות האלו והלכתי אחרי רגשותיי בלי לזרוק חשבון יותר. לקחתי תיק גדול והתגלגלתי לביתם של  דר אריה ומשפחתו ואמרתי :" כן בבקשה אני רוצה"!!!

היום סוקי היא בת יותר משנתיים. כלבת תחש (בייגלה או נקניק) יפיפייה, חכמה ומצחיקה. יודעת להגיב למילה: "מסביב", כל פעם שלוקחת עמוד או עץ מהכיוון הלא נכון, מאוד דואגת לי כשקורה לי משהו ומספקת ים של אושר ועונג לי ולכל מי שמסביב.

היא למדה ללכת מתחת לכיסא הרגיל ולהתרוצץ  לידי עם הכיסא החשמלי, לטפס על הכיסא לפני שאני לוקחת אותה על הידיים, ואני למדתי לקחת ספר ולצאת אתה לטיולים  עם סבלנות וזמן שיפצו אותה על זה שאני לא רצה אתה .היא כל כולה קטיפה ומשי, ראש מחודד וכולה אורך ומרץ אהבה ומסירות,ובשבילי היא קרן האור  או המתנה המחייבת של אלוהים.

מחייבת כי עכשיו אני מחויבת לבחון את עצמי כל פעם מחדש כשאני שואלת: אני יכולה לנסוע לחול עם נכות  או לא? יכולה לשחות? מתאים לי לשפץ את הכית או להיאבק על מדרכה נגישה ברחוב וכו.

אז דש חם לכם ותכתבו לי גם אתם על ה:"זה מתאים לי או לא?" שלכם.

מעוניינים להגיב ולשתף בנושאים דומים ושונים, הינכם מוזמנים להיכנס לפורום אותו מנהלת ענת. לפורום לחץ כאן

הדפס
עבור לתוכן העמוד