מעליות

עבור אנשים ללא מוגבלות בתנועה המעלית היא אופציה, בשבילי המעלית היא כלי עזר להגיע למקום שאינני יכולה בעצמי, ללא עזרה.
18/06/2015
 
 
יד לוחצת על כפתור הקומה ה-8 בלוח הכפתורים במעלית

יצאתי לסיבוב בעיר. החלטתי לראות מה יש שם ברחובות המרכזיים של העיר? לעשות מאמץ ועל אף הקושי הפיזי לשוטט ברחוב,לראות את חלונות הראווה?לשבת במסעדה?לאכול גלידה? האם זה אפשרי? רק מעצם העלאת השאלות האלה אני מודעת להתנהגות החברתית שנקטתי עד היום. אני מונעת מעצמי תענוג פשוט בגלל הקושי הפיזי והניידות שהיא לא נוחה.

הגעתי ל"משביר לצרכן",חנות גדולה המציעה מרכולתה בנושאים שונים.בקומה ראשונה,בשמים ואיפור יום-יומי לאישה וכו',בקומה השנייה-בגדי גברים,בקומה השלישית לבני נשים ועוד.בין הקומות נוסעת מעלית העוזרת להגיע ליעד המבוקש. אלה שאין להם בעיות תנועה המעלית היא אופציה בעבורם לעלות לקומות עליונות, המדרגות הן בריאות,ולפעמים גם יותר מהירות.בקפיצות קלות במדרגות מרגישים צעירים ובריאים ומקבלים גמול בתור מה קורה כאשר התנועה האפשרית היא רק במעלית. ועוד בישיבה. כיצד נראה המסע הזה בקופסה הקטנה.

מיומנה של..

יש מי שמובל אל המעלית ויש מי שנכנס לבד עם כ"ג או עם קלנועית.בשבילי המעלית היא כלי עזר להגיע למקום שאינני יכולה בעצמי,ללא עזרה.

כתבתי על החיים במעלית. אלה שאינם רתוקים לכסא נעים במדרגות ולפעמים במעלית. אלה שרתוקים חייבים מעלית. מה הם רואים שם בגובה הכסא. האם יש שיח בין העומדים והיושבים בתנועה מעלה ומטה.

גם במקום ההתנדבות שלי ב"יד שרה" הבניין הוא בעל 8 קומות. כשאני באה לאולם התצוגה והייעוץ,

בקומה ה-2,המעלית היא כלי העזר להגיע למקום.בקומה ה-6 נמצא עורך העיתון שגם כדי לדבר איתו אני עולה ויורדת במעלית.

לולא המעלית לא הייתי יכולה להגיע ליעדי.ישנם אנשים שמעדיפים לעלות ולרדת במדרגות בגלל שבאופן עקיף עושים התעמלות או השימוש במדרגות מהיר יותר.

וכשאני עולה ויורדת בעזרת המעלית אני יכולה לתפקד ולפגוש אנשים ובמעלית ב"יד שרה" אפשר לפגוש אנשים ממחלקות אחרות,לשוחח ולדבר אתם להגיב או לא להגיב ולצאת מהמעלית עם חיוך ומצב רוח טוב,במיוחד אני נהנית כשנוצרת שיחה, בתוך המעלית,מעצם העובדה שאנחנו ביחד באותה "קופסא" אנחנו קולגות ועובדים באותו הארגון.ואפשר גם להתייעץ.נכות פיזית לא חוסמת את ההתייעצות או את השיחה.ב"יד שרה" נכות פיזית אינה מפריעה ליצירת קשרים או התייעצות.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אמבר פרו (22/11/2021 09:56:51)
עבור לתוכן העמוד