משל הצפרדעים

25/11/2014
 
 
שני צפרדעים

קיצורו של המשל

שתי צפרדעים קפצו להן בגשם, עד שפתאום נפלו לבור. כל עדת הצפרדעים הגיעה כדי לספק עצה חכמה, אבל בסופו של דבר אנו לומדים מהסביבה מה באמת צריך לעשות. 

וזהו המשל: עשרים צפרדעים יצאו לטיול ביער. הם קפצו וקפצו וגם פטפטו אחד עם השני. בדרך ראה ראשון הצפרדעים בור פתוח ומסוכן, כך שאפשר ליפול לתוכו. בעודו קופץ, ניסה להעביר מסר של זהירות לשאר הצפרדעים, השתובבו שני צפרדעים ו...נפלו לתוך הבור.

באו כל הצפרדעים אל לוע הבור וצעקו אל השניים בזמן שהשניים ניסו לקפץ אל פתח הבור: "שמרו על הכוחות שלכם, אל תקפצו כל כך הרבה פעמים" "הבור עמוק מאוד" "אתה לא יכול לקפוץ גבוה אל פתח הבור"

לפתע החל לרדת גשם. אמרו הצפרדעים שעמדו על יד הפתח: "כמה טוב שיורד גשם, הוא ימלא את הבור במים ואז השניים שבתוך הבור ישחו החוצה"

אחד הצפרדעים שהיה בבור קפץ קפיצה גבוהה ו...הופ הגיע אל הפתח. סובבו עליו הצפרדעים לשמוע ממנו על ההצלחה ואז אמר הצפרדע: "תודה שעודדתם אותי" "רק בזכות העידוד שלכם הצלחתי"

הסתכלו הצפרדעים אחד בשני ושאלו עצמם "האם הצפרדע חרש? " כי הרי צעקו מילים הפוכות. מסתבר שהצפרדעים לא שמעו את המילים שצעקו אליהם אלא שמעו מה שרצו לשמוע.

קפצו הצפרדעים אל הפתח והחלו לצעוק מילות עידוד "קפוץ", "אתה יכול", "אתה תצליח" ולאחר מספר דקות קפץ זה השני והגיע אל פתח הבור.

שמחו כל הצפרדעים ולמדו צריך להקשיב אל המוגבל בתנועתו. הוא היודע איך לבקש ומה הוא צריך כעזרה.

המסר המסתתר במשל הוא כי יש לשמוע אל הלקוי בתנועה וגם לדבר מילות עידוד לחמם את הלב ולאהוב - זה ייתן את הכוח להתמודד ולהצליח.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד