תחפושת בפורים

12/03/2014
 
 
מסיכת ליצן

מי אמר שתחפושת היא רק לילדים קטנים?

אם פורים הוא מדד כלשהו למצב הרוח הלאומי שלנו הרי אין ספק שבכל מסיבות פורים למבוגרים - אנשים רבים באים מחופשים. מגוון האפשרויות לתחפושת רחב ביותר.

אפשר למצוא תחפושות קבוצתיות או משפחתיות כמו תחפושת של משחקי מחשב(אנגרי בירדס)או תחפושת של חיות מחמד,או תחפושת מעולם הפנטזיה-הקרקס,הרקדנים והרקדניות,כולם יכולים ליהנות משינוי תדמיתי ולהפוך את עורם,להראות טוב ושונה ממראה יום-יומי,לא להתבייש אלא לקחת חלק במנהג החג ולהיראות אחרת,אולי אפילו יותר טוב.כמובן שנראה תחפושות מסורתיות דוגמת שוטר/ת,אינדיאני/ת,מרדכי היהודי,אסתר המלכה. מי אם לא חג הפורים יכול לאפשר לנו להיות לפרק זמן קצר מי שאנחנו לא יכולים להיות בשאר ימות השנה.

גם מבוגרים אוהבים לשמוח ולהתבדח בפורים,לא רק ילדים,

הביגוד שבונה את התחפושת חשוב מאוד.הרי אם לא נחבוש את הכובע המתאים-איך מישהו יידע למה התחפשת? ואם לא נמצא מכנסיים מנומרים איך יידעו שהתחפושת היא חתול?למען התחפושת המושלמת יש צורך גם באיפור.איפור פורימי מוצלח משדרג את ההופעה והופך את התחפושת למעולה.

חשבתי ומצאתי מספר תחפושות לעצמי

אולי אתחפש לליצן? הליצן שמח וצוהל, ליצן הוא בדרן שמבדר, על ידי התחפשות לדמות מצחיקה וביצוע תרגילי התעמלות וסוגים של בדיחות. ליצנים לבושים לרוב בתלבושת צבעונית ובולטת למשל בגדים שדוגמת מחציתם האחת שונה משל המחצית השנייה, עם צווארון גדול ומסולסל, כובע גבוה ומחודד, ונעלי ליצן - נעליים ענקיות, שעשויות להיות מעוטרות בפונפון.איפור אופייני לליצן כולל פנים מולבנות, פה גדול הצבוע באדום הרבה מעבר לגבולות הפה הטבעי ומעוצב כחיוך, אף בצורת כדור אדום.

כל כך ההפך מההופעה שלי בלבוש יום-יומי,ומההתנהגות התנועתית שלי היום.אולי אם אלבש בגדי ליצן אצליח גם בתרגילי ההתעמלות?

אולי אתחפש לסינדרלה שהולכת למסיבה בארמון וחוזרת הביתה במרכבה?

סינדרלה היא נערה יפהפייה וטובת לב שהתייתמה מאמהּ כשהייתה ילדה קטנה. הפיה הטובה עזרה לסינדרלה לבוא אל בית הנסיך לנשף אלא שהייתה צריכה לחזור הביתה עד חצות הליל.היא חזרה במרכבה מפוארת ותוך כדי כך איבדה סנדל מזכוכית שהיה על רגלה,ובהמשך הסיפור הנסיך מצא אותה בעזרת הסנדל שאבד.

אז לי כבר יש מרכבה(קלנועית) ובחלומי גם אני מדברת עם הפיה הטובה...

כל כך ההפך ממשפחתי הטובה,התומכת ועוזרת בכל, מילדי שמושיטים יד לעזרה בכל תחום וצורך,ורק הנסיך הפרטי שלי(בעלי) דומה לנסיך בספור אבל כדי ללכת אתו לנשף אני לא צריכה ולא יכולה להיות ולעבוד כמו סינדרלה

אולי אתחפש לאריה? אולי למלכה? או נסיכה בארמון?

האמת-בחג פורים הקרוב אשאר מה שאני משתדלת להיות כל השנה. כאדם מאמין למדתי להתייחס בשמחה ובאהבה לבורא עולם,שכל מה שעושה לטובה ומאפשר לאדם להיות שמח גם אם אינו מבין את התנהלות החיים

התחפושת והאיפור טובים למסיבה חברתית ולמה שאתחפש יהיה צורך רק להקפיד להיות בשמחה.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד