הזמן עובר מהר

עוצמת את העיניים,פוקחת אותם והיום התחלף.האם אני מוכנה לבאות? האם אני נמרצת דיי? האם אני לחוצה ומודאגת? מה ילד יום? איך עוברים הדקות והשעות ביעף? במה זה תלוי? יש פעמים שהזמן עומד מלכת?
31/10/2011
 
 
שקדיה כהן

 

אם נספור יום ועוד יום, יום ועוד יומיים, נזכור שאנחנו בהווה מקשטים את סביבותינו, הבתים והרחובות, עם נורות צבעוניות שיקשטו ויושארו דלוקות כמו משאלות לבנו
יום, ועוד יום עובר, אנשים הולכים, מכוניות נוסעות
יום, ועוד יום עובר כל כך מהר השמש שוקעת וזורחת שוב
ואנחנו במציאות חדשה.


ה"קונץ" הוא לחשוב בחיוב ולתכנן זמן לכל דבר שצריך לעשות
הרגשת הזמן שעובר מהר תלויה ביחסנו אל המטלה. כשנהנים - הזמן עובר מהר, הפעולות טובות, מתאימות אחת לשנייה, נצבעות בצבע נעים עונות לתיאוריה ומנגנות מנגינה נעימה.


המשאב הוא כמובן הזמן, זמן הוא המצרך היקר ביותר, כי הזמן הוא בעצם מהות החיים שלנו. זמן שווה כסף וזמן הוא בעצם מה שמהווה את החיים שלנו. רגע שעבר לא ישוב יותר והחיים חולפים בכל מקרה גם אם נרצה וגם אם לא. כמה פעמים אנחנו מסתכלים אחורה וחושבים ואוו איך שהזמן עובר מהר? מה אני כבר בגיל x? רק אתמול הייתי צעיר יותר, איך שהזמן עובר כ"כ מהר! למה אני לא מספיק לעשות כלום?! איך לעזאזל מוצאים זמן איכותי לדברים שבאמת חשובים לנו?כאן כמובן שנשאלת השאלה מה באמת באפשרותנו לעשות כדי לפנות לעצמנו זמן פנוי, מה באמת ניתן לעשות כדי ליצור זמן איכותי שבו נוכל לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים ולא רק לפעול מכוח השגרה אלא מתוך בחירה חופשית.

 

התשובה לכך היא כי גם הפתרון לעניין הזמן הפנוי גם הוא תלוי בחשיבה חיובית.כדי להבין את הקשר שבין חשיבה חיובית לבין יצירת זמן פנוי יש להבהיר תחילה מספר דברים. הנקודה הראשונה שעלינו לשים אליה לב היא, מהו הרצון האמיתי שלנו ביחס ליצירת זמן פנוי, בשביל מה בעצם אנחנו רוצים ליצור זמן פנוי, מה מאפיין את הזמן הפנוי שאנחנו רוצים שיהיה לנו עוד ממנו?התשובה לכך היא פשוטה כמובן, אם נבדוק בשביל מה אנחנו רוצים זמן פנוי שאין לנו, נגלה כי אנחנו רוצים זמן בשביל לעשות כל מיני דברים חיוביים, דברים חשובים, דברים שיעשה לנו טוב לעשות אותם, דברים של הנאה ואושר. אף אח לא מחפש זמן נוסף כדי לעבוד (לפחות לא אצל רוב האנשים). אנשים מחפשים זמן נוסף כדי ליהנות.

 

 אחרי ההבהרה הזאת, נדבר לרגע אחד על הנקודה שחשיבה חיובית הופכת את הזמן שלנו לאיכותי יותר. אם הסיבה שבגללה אנחנו רוצים יותר זמן פנוי היא כדי ליהנות יותר, זה אומר בעצם שאם נלמד ליהנות יותר ממה שאנחנו עושים אז בעצם הרי שיצרנו לעצמנו עוד זמן פנוי. מה שאומר בעצם שחשיבה חיובית שגורמת לנו להסתכל על החיובי שאנחנו עושים, תגרום לכך שאנחנו נרגיש שאנחנו כן מנצלים את הזמן שלנו בצורה חיובית ותצמצם מאצלנו את תחושת המחנק של שגרת היום יום ותהפוך את הימים שלנו לארוכים יותר.ואיכותיים יותר.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד