נכדה חדשה / שקדיה כהן
13/11/2007
 
 

הדס נולדה!!! נכדה חדשה!!! הרביעית!!!

איך תינוק נולד?
בהתחלה זה כואב
אח"כ זה שמח
וכולם שמחים ופתאום
מחייכים, יושבים, זוחלים, עומדים, הולכים, ומדברים ויש רצונות ויש צרכים.

אני מחזיקה אותה בידי, מרגישה את הלמות לבה, את עורה הצח, רואה את הבעות פניה, מתופפת קלות על גבה. היא מאפשרת לי לחוש הרגשה נהדרת. כאילו כל כולי מתמזגת אתה. כמה נעים המגע אתה. באים אחרים ומסתכלים. גם הם נהנים. לא חשוב בני כמה הם- הם נהנים. החיוך נפרש על פניהם,הם מבקשים להחזיק אותה בידיהם. היא נחשבת לתינוקת גדולה אבל היא כל-כך קטנה...

מאורהתפתחות האדם מתחילה ברגע לידתו.
להדס אחות גדולה, בת חמש, מאור. איתה אני יושבת ומשחקת משחקי שולחן, פאזלים, עונה לשאלותיה "איך כותבים?", נהנית מהציורים הרבים...
אחות אחרת, תמר, בת שלוש וחמישה חודשים, לה אני עונה על שאלות רבות שמתרוצצות במוחה, היא בוחנת את המציאות הסובבת אותה ומנסה למצוא הגיון וחוקיות בכל אשר סביב.
האח, דוד אייל, בן שנה וחצי, מחזיר אהבה, יושב ו"שר" ביחד ומראה עד כמה טוב לו עם כל המשפחה.

תמרתינוקת אינה יכולה להתקיים בזכות עצמה ובכל זאת,
הדס הקטנה מסמלת לי את הטוהר, ובעיקר את האופטימיות, את המחשבה הטובה לעתיד. כשאני נשארת בבית לבד ואני כל-כך רוצה לעשות כל מה שצריך לעשות בבית אבל מתקשה ולכן נסוגה, אני חושבת בליבי על העתיד. הדס עוזרת לי לחשוב על עתיד נעים,עתיד שבו היא תתפתח לילדה גדולה ותמיד תהיה לצידי. כל הנכדים מנווטים אותי לחשיבה נעימה על העתיד, הדס, בעצם העובדה שהיא כל-כך קטנה וסמוך ללידה, מאפשרת לי לחשוב על כך בכל שעה, בכל דקה.

תינוקת היא כמו פרח. גם בגינה גדלים פרחים, פירות, ירקות. אנחנו מטפלים בגינה. שמות רבים לפרחים ולפירות, גם לאנשים שמות רבים. גם אנשים גדלים וגם אנשים משפיעים על סביבתם בהתנהגותם, בהופעתם, בצבעים ובריחות.

דוד איילהדס, תינוקת, חברה חדשה במשפחה, מקבלת אהבה מהמשפחה כולה. מאבא שלה, מאמא שלה, מהאחיות והאח, מסבתות, סבים, דודות ודודים, כולם עוטפים אותה באהבה רבה. היא מצידה, לאט לאט מכירה את המשפחה הקרובה והיותר רחוקה, היא בוחנת את הסביבה הקרובה שלה, המיטה, הבית, החצר...
היא מרגישה בעזרת חוש המגע מה יש על ידה ומה היא אוהבת ומה לא. חייה נמצאים בתחילת הדרך.

כל-כך הרבה נעשה כדי שהיא תתפתח לחברה במשפחה. כבר מיומה הראשון, בעצם נוכחותה היא מאפשרת לרגשות הנעימים, הזכים, הצחים, הטהורים, לצוף ולהשפיע עלי.

כשהעתיד נראה אלי בדמותה של הדס, ובדמותם של אחיותיה ואחיה, אני מבינה ומרגישה שאוכל לעזור להם לגדול. הביטחון שלי גדל, אני חושבת רק טוב, אני מחליטה על דברים שאוכל להשתתף בהם, לשחק איתה, להדריך, להסביר, להגיד, להראות, ועוד. אני מחליטה להמשיך בדרך, למרות הקשיים,ולקבוע את דרכי בהמשך החיים. הכול בזכות תינוקת חמודה מיוחדת במינה ובזכות אחיותיה ואחיה.

מודה אני לפניך, מלך חי וקיים, שעזרת לי לראות את הטוב בעולם ולהשתלב בו.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד