ראיון עם איריס ברקת, אחראית נגישות לנכים בתחבורה הציבורית: פירוט בנוגע להנגשת התחבורה הציבורית
27/06/2010
 
 

מקור: הכל-צפוי, רשת א' של קול-ישראל

ניתן להאזין לקטע השידור בקובץ השמע המצורף

ריקי הראל ; אנחנו רוצים לדבר עם איריס ברקת. שלום לך איריס.
איריס ברקת ; שלום וברכה.
ריקי הראל ; אחראית נגישות לנכים בתחבורה הציבורית. באמת, איך את רואה איריס , שמעת שדיברנו על מסכי המידע הנגישים באוטובוסים, וגם בעיניך אביזר חיוני להנגשה של תחבורה ציבורית?
איריס ברקת ; ללא כל ספק. מסכי מידע זה חלק משירות לציבור, ורק רציתי להעיר דבר אחד לגבי מה שמר יובל אמר, אין כאן. משרד התחבורה מתנגד לשימוש במסכי מידע יחד עם פרסום, בהקשר לחרדים . לגביו ועד הרבנים החרדי אין הוא צריך להיות נגד נושא הנגישות, אלא מסכי מידע זה שירות שניתן לכלל הציבור. לאו דווקא לאנשים עם מוגבלות.
ריקי הראל ; כן.
איריס ברקת ; מאד לא נכון לשים את זה אחד מול אחד.
ריקי הראל ; אוקיי.
איריס ברקת ; זה לגבי דבר ראשון. מאד שמחתי לשמוע שגם יובל רואה את זה, שמשרד התחבורה עושה רבות למען הנגישות. אכן משרד התחבורה הנפיק תוכניות הנגשה לכלל הרשויות במפעילי התחבורה הציבורית, ואנחנו באופן הדרגתי עד שנת 2014, כל התחבורה הציבורית העירונית במדינת ישראל תהיה נגישה. הן לגבי האוטובוסים, והן לגבי התחנות וסביבתן.
ריקי הראל ; מצויין. משרד התחבורה מחייב את חברות האטובוסים?
איריס ברקת ; מחייב ביותר.
ריקי הראל ; לשים שם מסכים או כל דבר?
איריס ברקת ;אז אנחנו בוחנים. זה טכנולוגיה שאנחנו בוחנים אותה. אנחנו עושים ניסויים כדי שזה יענה באמת לכלל הנוסעים. יש, כמו שיובל אמר לגבי מסך מידע שרואה את הבן אדם עם , העיוור שעומד בתחנה יש בעיה שנכנסים לתחנה כמה אוטובוסים ולפעמים זה מתריע לשני הנהגים גם יחד, ואז לא יודעים.
ריקי הראל ; נכון.
איריס ברקת ; את זה אנחנו בוחנים כדי לתת את הפתרון, אבל בהחלט אנחנו מאד בעד. מקדמים את הנושא.
ריקי הראל ; יובל, אתה רוצה להגיב, יש לך רעיון?
יובל וגנר ; אנחנו מאד מעריכים את מנהלת הרשות איריס, ובכלל משרד התחבורה עושה דברים מדהימים בענין. זה באמת חשוב. הפרסום הוא לא אישיו. לא צריך לפרסם, זה גם לא ענייניו ענין הפרסום בכלל, גם לא חרדים חילונים. הדבר היחידי שמעניין אותנו, שבאמת כל סוגי המוגבלויות,אנשים עם קשיי שפה, אנשים עם מוגבלות נפשית, אנשים עם התמצאות, ליקויי ראיה על הכביש. כל סוג של מוגבלות , אם כבר מתקינים משהו אנחנו אומרים, בואו משרד התחבורה בואו תגדירו אתם סטנדרט או תקנות שלפיהם יפעלו. אז זה לא יהיה עניין של יזם כזה או יזם אחר, או איש שיווק יותר טוב, או פחות טוב, אלא מבחן התוצאה. תפקידינו אני חושב המשותף של משרד התחבורה ושל עמותת נגישות ישראל, לפעול להגדרת סטנדרט כזה.. נתק בשידור.. או שחבל, היא לא תיתן מענה לכל..
ריקי הראל ;אז באמת השאלה אם משרד התחבורה הוא זה שעוסק בפיקוח, גם באכיפה של החוקים והתקנות. סליחה?
יובל וגנר ; משרד התחבורה גם יכול לקבוע תקנות, זה בסמכותו, בסמכות שר התחבורה ושר האוצר לשנות את התקנות במקרה נגישות של תחבורה ציבורית.
ריקי הראל ; כן עירית.
איריס ברקת ; באמת בימים אלה אנחנו עובדים של שינויי תקנות. התקנות נכתבו בשנת 2003 וכמובן הטכנולוגיה השתנתה. יש הרבה מה להוסיף ולומר. אנחנו בימים אלה באמת יושבים צוות עם גורמים חיצונים ופנימיים בכלל התחומים של תכנות תחבורה ציבורית, יוצאי נגישות, יוצאי טכנולוגיה מתקדמת על מנת באמת לשנות את התקנות, לתת מענה טוב יותר גם לציבור בכלל, ולאנשים עם מוגבלות בפרט, זה הנושא שאני הכי מקדמת.
ריקי הראל ; יפה.
איריס ברקת ; גם יש להוסיף שאנחנו גם ערכנו כנס במקום שנקרא ''נא לגעת'' ביפו.
ריקי הראל ; כן.
איריס ברקת ; מטרת הכנס היתה העלאת המודעות לנושא הנגישות בתחבורה הציבורית בקרב הרשויות המקומיות ומפעילי התחבורה הציבורית. וגם הצגנו מערכת של אוטובוס עם טכנולוגיה מתקדמת, מערכת כריזה פנימית וחיצונית, שמופעלת על ידי מערכת ג''י פי אס משוכללת, ובאמת קיבלנו המון המון פידבקים חיובים לעבודה שלנו. כמובן שיש עוד הרבה מה לעשות, אבל אנחנו בדרך הנכונה.
ריקי הראל ; בהחלט. אנחנו נעקוב ועוקבים. אנחנו ניפרד בינתיים. איריס ברקת תודה לך, אחראית נגישות לנכים בתחבורה הציבורית.
איריס ברקת ; תודה רבה.
ריקי הראל ; ויובל וגנר יו"ר עמותת נגישות ישראל.

  קובץ שמע
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד