חוסר התחשבות בנכים - גם בבתי העלמין! (רדיו ללא הפסקה)
15/04/2010
 
 

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, ביקרו אתמול יו"ר עמותת נגישות ישראל, יובל וגנר, וחברי הכנסת אילן גילאון, מר"צ, ומשה מוץ מטלון, ישראל ביתנו בבתי העלמים הצבאיים. גבי משוחח עם ח"כ .

מקור: גבי גזית, רדיו ללא הפסקה

גבי גזית : אנחנו מתקרבים ליום הזיכרון ולעליה המסורתית לקברות הבנים והאחים וההורים, אז אולי לא תמיד חשבו גם כנראה שגם נכים צריכים ורוצים לבוא ולפקוד את קברי הקרובים ובני המשפחות שלהם, ועל כן יצאו אתמול שלושה אנשים יו"ר עמותת נגישות ישראל יובל וגנר וחברי הכנסת אילן גילאון ומשה מוץ מטלון לסיור בבתי העלמין וגילו דברים שלא היו צריכים לגלות ח"כ מטלון נכון.
ח"כ משה מטלון : די מעציב היה לראות את הדבר הזה.
גבי גזית : הדבר הזה כלומר.
ח"כ משה מטלון : חוסר התחשבות חוסר נגישות חוסר מקומות חניה חוסר בשירותים לנכים ובכלל שירותים.
גבי גזית : בבתי עלמין אגב רגילים או צבאים.
ח"כ משה מטלון : בתי העלמין הצבאים, זה לקראת חג העצמאות יום הזיכרון אמרנו בוא נפקוד את בתי העלמין הצבאים במסגרת הסיירת שיש לנו.
גבי גזית : לאיזה מהם הלכתם.
ח"כ משה מטלון : הלכנו לגדרה הלכנו לרחובות, ראשון קיימת אותו בעיה, היינו באנדרטת הצנחנים ששם אגב נעשו מספר שינויים ושיפורים עדיין לא מספיק אבל לפחות גילינו שם התחלה של איזשהו רצון איזשהי תפיסה.
גבי גזית : ובמקומות האלה נגיד מגיע נכה עם מכוניתו יורד לכיסא הגלגלים שלו ומנסה להתגלגל לקבר של חבר.
ח"כ משה מטלון : מנסה להתגלגל לקבר של חבר. אבל בוא אני אמרתי להם אתמול יש עלינו אנחנו מירב הפצועים הקשים הגיעו ממלחמת יום כיפור, הוריני הם מי שחיים עדיין הם מעל גיל 80, עזבו נכים הורים קשישים שרוצים להגיע לפקוד את קבר בניהם פשוט לא יכולים בחלק מבתי הקברות האלה. ואני אומר לך ראיתי שיפורים שניתן לעשות גבי במאות שקלים, אני לא מדבר על אלפים אני מדבר על מאות שקלים ומקל את החיים של האנשים האלה שבאים למקומות הקדושים האלה. אתה יודע זה פתטי זה נורא זה עם ישראל זו המדינה שלנו. אתה יודע אנחנו עושים סיירת בטיחות יש סיירת נגישות, אתה יודע כחלק מהאג''נדה גם החברתית שלי של אילן גילאון וכך הלאה, תשמע אז אנחנו רואים בתי קפה פאבים מסעדות אנחנו יכולים להרביץ להכל, כשמדובר בדבר הכי מקודש לעם ישראל חלליו בניו אחיותנו חברנו לנשק, מה קורה פה מה קורה פה.
גבי גזית : מי צריך היה לחשוב על זה קודם.
ח"כ משה מטלון : תראה אני בשעתו שהייתי יו"ר ארגון נכי צה"ל פניתי עם יובל וגנר מעמותת נגישות ישראל לשר הבטחון, היה אז השר מופז והוא נתן התחייבות שהנושא הזה יתוקן, ואנחנו במסגרת הסיירת הזו היום כחברי כנסת עשינו את הסיור וגילינו שדברים לא נעשו, ואם נעשו נעשו בחלקם. אגב אני רוצה לומר למען ההגינות אתה יודע שאני גם אוהב לשמור על איזונים הגונים, ניתן להגיע לחלק מהרחבות בחלק מהמקומות אכן רואים שסודרו, אבל ישנם מקומות שניתן לסדר אותם בעבור כלום ויקלו את החיים. אבל זה היה נורא לראות את הדברים אתמול באמת היה נורא. ואני לא בא ממקום של מקטר, אני בא ממקום שצריך לתקן את העניין. אגב שר הבטחון אתמול הוציא הודעה בלילה שהוא נתן הנחיה למנכ"לו לאודי שני לתקן במהירות האפשרית ומה שניתן עוד עד יום הזיכרון הקרוב.
גבי גזית : זה מסוג הדברים שעוד אפשר נגיד מהר לסלול איזה רמפה או משהו כזה.
ח"כ משה מטלון : להערכתי חלק כן בוודאי להקציב מקומות חניה, בוודאי שיפועים של שתי מדרגות זה עניין של יציקת בטון שעד יום שני היא כבר תתייבש.
גבי גזית : אז קודם כל חשוב שאתם עושים את זה, ואם יצאה הוראה.
ח"כ משה מטלון : זה חלק מסדר היום שלנו אתה יודע.
גבי גזית : כן. חוץ מבתי העלמין איפה עוד כרגע באמת דרושה פעולה מהירה, אם כבר אנחנו מדברים.
ח"כ משה מטלון : אנחנו נצא כנראה הסיור הבא עם נגישות ישראל לכל מיני אתרי בילויים ולחופי הים לראות את הנגישות בחופי הים לקראת עונת הקיץ כן.
גבי גזית : ולסיום אני רוצה לשאול אותך מה שלום החוק הזה שעליו אנחנו דיברנו, כי אתה יודע שזה כבר הפך למכת מדינה הסיפור הזה.
ח"כ משה מטלון : לספר לך על שתי פגישות שהיו לי בת"א שעלו 750 שקל בשבוע שעבר, שתי פגישות שעלו לי 750 שקל רק על דוחות חניה במקומות שתאמין לי לא הפריעו, ובאחד מהמקומות שקיבלתי גם אישור ממנהל סניף הבנק שלי.
גבי גזית : זהו, כי אני שאני מסתובב היות שאני באמת ככה רגיש לעניין הזה, אני כבר כמעט לא יכול למצוא בישראל תמרור אחד של חניה לנכים שאיננו מוגבל בשעות או בימים או.
ח"כ משה מטלון : אתה לא מאמין אתה לא מאמין גבי, אני נכנסתי לחניון פרטי, היה שם מקום לנכה, אומר לי השומר במגרש המקום תפוס, אני אומר לו אבל אין תו חניה, אומר לו תאמין לי שהוא נכה. לא היה מקום במגרש יצאתי בחוץ חניתי במפרץ, במפרץ אפילו לא הפרעתי לתנועה אבל היה אדום לבן זה נכון, יצאתי מהפגישה עם שגרירת קרואטיה היה לי 250 שקל קנס, הדוח לפניו היה 500. אני יכול לאסוף ככה כל יום איזה אלפייה בעיר הזו. אבל אנחנו מחכים לאישור ואני אגיש אותו למזכירות הכנסת.
גבי גזית : יפה ואז אנחנו נדבר שוב ונשאף לכך שיורדו כל ההגבלות האלה מהתמרורים לנכים. לא יודע מה קרה לעיריות שפתאום החליטו שהכל בסדר בתחומם הבנייה נפלאה וההולילנדים קופצים לשמים ורק הנכים פתאום הפכו להיות איזה מן מטרה להתעללות.
ח"כ משה מטלון : אבל אנחנו מחוייבות לאיכות החיים של הנושאים הזה ונעשה את זה.
גבי גזית : אוקיי, מוץ מטלון ח"כ.
ח"כ משה מטלון : חג עצמאות שמח.
גבי גזית : חג עצמאות שמח לכולנו.
ח"כ משה מטלון : כל טוב גבי ביי ביי.

 

  קובץ שמע
הדפסהוסף תגובה
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד