חברי כנסת וחברי עמותת נגישות ישראל סיירו בבתי עלמין ובדקו האם הם נגישים לנכים (ערוץ 99)
15/04/2010
 
 

חברי כנסת וחברי עמותת נגישות ישראל סיירו בבתי עלמין ובדקו האם הם נגישים לנכים.

מקור: ערוץ 99 ערוץ הכנסת

 

אושרה צרויה: כאמור בשבוע הבא יעלו בני המשפחות לקברי יקיריהם, אך מסתבר שלא כולם יוכלו לעשות כן, מבדיקה שערכו כמה חברי כנסת עם עמותת נגישות לישראל עולה, כי לא כל בתי העלמין נגישים לנכים. מעיין פרילוק התלוותה אליהם.
לא כל בתי העלמין בארץ ערוכים לקראת יום הזכרון. חברי כנסת ועמותת נגישות ישראל יצאו לבדוק האם בתי העלמין נגישים לנכים, וגילו כי לא בכל בתי העלמין הצבאיים קיימת גישה לכיסא גלגלים, שלא לדבר על שירותי נכים, או חניות.
*אנחנו בקריאה לשר הבטחון, אנחנו קוראים לו שתוך שנה עד יום הזכרון 2011, כל בתי העלמין הצבאיים ואנדרטאות ההנצחה, שיהיו נגישים לאנשים עם מוגבלות, להורים הקשישים עם מוגבלות, יש פה הורים שכולים עם מוגבלות, הגיע הזמן, אין יותר תירוצים.
*ולכן תסתכלו כמה שהפתרון כאן קל, פשוט, רק עניין של תשומת לב פשוטה.
אלפי חיילים נותרו נכים לאחר מלחמות ישראל, אלפי הורים שכולים מתקשים להגיע לקברי בניהם. בישראל של שנת 2010, בתי העלמין עדיין לא מספיק נגישים לנכים.
בבית העלמין ברחובות מצאנו כי נכים יכולים לעבור בקלות בשבילים, אולם לחלק גדול מהקברים אין גישה. הורה שכול שילדו נפל במלחמת יום כיפור למשל, צריך להיות היום בן 80 ומעלה, סביר להניח שיהיה לו קשה מאד להגיע לקבר של הבן.
באנדרטאות הצנחנים בתל נוף, דוקא התגלתה לחברי הכנסת הפתעה נעימה, הם זכרו שהמקום לא נגיש, אולם היום הם הצליחו להגיע בקלות לאנדרטה. התנאים לא היו מיטביים, אבל לפחות נראה שנתנו פה את הדעת גם לאוכלוסיה מוגבלת.
*זה לא תיקני, אבל זו התחלה טובה וראוי שאין פה אנשים לעומת בית העלמין שהיינו, שפה אנשים חשבו, ראו, לקחו לתשומת ליבם ואנחנו ראינו את ההערות כיצד לשפר.
*כמה ימים לפני יום הזכרון, בתי העלמין הצבאיים מתוחזקים בצורה מעוררת התפעלות, אולם בעלות כספית לא גבוהה ניתן להנגיש את המקום, כך שהורים מבוגרים יוכלו להגיע ממש עד הקבר, ולהתייחד עם זכרון הבנים.

  קובץ צפייה
הדפסהוסף תגובה
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד