בדיקה על עמותת "נגישות ישראל" עולה כי בכמה מבתי קברות צבאיים גדולים יש קשיי נגישות לקשישים ולנכים
15/04/2010
 
 

מקור: יומן כלכלה - צבע הכסף, רשת ב' של קול-ישראל

פאר לי שחר : בשבוע הבא אנחנו נציין את יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ואת בתי העלמין יגדשו המוני אדם. אולם מבדיקה של עמותת נגישות ישראל, עולה כי בכמה מבתי הקברות הצבאיים הגדולים בשפלה, ישנם ליקויי נגישות, הקשישים והנכים יתקשו להגיע אל חלקות הקבר. כתבנו לענייני רווחה, אלון שני, היה היום בסיור שנערך.
אלון שני : בעיית הנגישות לנכים ולבעלי מוגבלויות היא בעיה כלל-ארצית רחבה, וכוללת מבני ציבור ישנים, בתי משפט ומרכזי פעילות ציבוריים. מבדיקת עמותת נגישות ישראל, עולה כי 3 בתי עלמין צבאיים בגדרה, ברחובות ובראשון לציון, וכן אתר הנצחה בנס ציונה, אינם נגישים לנכים ולקשישים בשל מחסור במקומות חניה לנכים, בשירותים, שבילים ומדרגות שהם מכשולים למי שנעים בכסאות גלגלים או נעזרים בהליכונים. כך תאר זאת היום ח"כ משה מטלון שנלווה לסיור.
ח"כ משה מטלון : לא רק החברים לנשק שנפצעו, גם הורים שכולים שמזדקנים לא יכולים היום להגיע לקברי יקיריהם. חמור ביותר. שם ההוצאה היא אפילו שולית של מאות שקלים שאפשר לפתור את הענין. לא מצאנו שם מקום חניה אחד לנכים מסודר ומסומן.
אלון שני : יו"ר עמותת נגישות ישראל, יובל וגנר, קרא היום לשר הבטחון לתקצב ולוודא שעד שנת 2011 כל בתי העלמין יהיו נגישים, ולמרכז השלטון המקומי קרא לוודא שכל הטקסים יהיו נגישים. מארגני הסיור היום אומרים, כי הבדיקה הבאה תהיה נגישות חופי הים, גם שם כנראה הממצאים לא יהיו מעודדים.

  קובץ שמע
הדפסהוסף תגובה
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד