על שוטרים וגנבים / ג'ני כי טוב
11/02/2007
 
 
הגדל

הרשו לי לצטט מתוך כתבה שפורסמה בויי נט ב- 7.2.07. אני מביאה את הדברים כפי שנכתבו במקור,בלי לשנות ולו פסיק בטקסט המופלא הזה: "משטרת התנועה הארצית הורתה לשוטרים ולמתנדבים לא לתת יותר דו"חות חניה, גם לא למי שחונה בחניית נכים, באדום לבן או בחנייה כפולה."

אין גבול להתפעלות שלי ממשטרת התנועה והצעותיה. באותה רוח של השראה כדאי, לדעתי, גם להורות לשוטרים ומתנדבים לא לתת יותר דו"חות על עבירות נוספות. נניח... מה כדאי?.. גניבות? אונס?

אדרבא. הרי מתבזבז כאן זמן יקר - זמן שניתן היה להקדיש לפעילויות אחרות, מעניינות הרבה יותר.

שהרי: "הם מסבירים שהמטרה היא "יותר דו"חות איכותיים".

הרשו לי לתהות כאן מה הוא "דו"ח איכותי", מה מאפייניו, ומה בדו"חות הקודמים היה נעדר "איכותיות". דומה שהמשפט הבא בכתבה זורה אור על השאלה: "דובר משטרת התנועה: "קיבלנו המון פניות מחברות ליסינג לביטול דו"חות"

במלים אחרות, "דו"ח איכותי" הוא כזה שלא יטריד את חברות הליסינג - חס וחלילה.

למה הדבר דומה? מה מעורר בי עליצות כה גדולה?

הדבר נשמע כאילו הורתה המשטרה לשוטרים לחדול לרדוף אחר פושעים בנימוק רב המשקל שהיא קיבלה "המון פניות" מבני משפחתם של הפושעים אשר מוצאים את שיטת הענישה לא נוחה ואף מטרידה... אני יכולה להסביר כאן שחניה בחניית נכים היא עבירת חמורה. כזאת שמונעת ניידות מציבור שלם.

אני יכולה לכתוב שמשטרת התנועה 'חכמה על חלשים' – ההוראה שניתנה בזאת מעניקה, בסך הכל, גושפנקה למצב קיים, בו הנכים מקיימים שנים מאבק נואש על אכיפת התקנות הללו, כאשר לאמיתו של דבר מידת ההקפדה עליהן הייתה מינימאלית גם כשהיו בתוקף.

אני יכולה לתהות בכתב לאן פנינו מועדות. חברה המתעלמת מהנכים שבקרבה, כולל אלה שנעשו נכים בשירותה (שהרי אי הקפדה על תקנות החניה פוגעת, בין השאר, בנכי צה"ל, נוהגת על פי מיטב המסורת של משטרים אפלים. הכינוי "רפובליקת בננות" עושה חסד עם התופעה.

נראה לי שאניח לכם להתענג על הניתוח הטקסטואלי הזה, במלוא יופיו הרטורי.

תודה לרענן בן צור על הדיווח. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3362019,00.html

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד