לאחר 13 שנים בג"צ קבע: תקנות הנגישות יושלמו עד סוף שנת 2022

29/11/2021
 
 
פטיש שופטים ומאזני צדק על ערמת ספרים

לאחר מאבק של כ- 13 שנים, בג"צ קצב מועד סופי להשלמת משימת התקנת תקנות נגישות מכוח חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

בפועל משרדי הממשלה והכנסת היו אמורים לסיים את תהליך התקנת התקנות עוד בשנת 2006.

לאחר שהנושא לא קודם ע"י משרדי הממשלה וועדות הכנסת, עמותת נגישות ישראל בהובלת עו"ד תומר רייף ממשרד רייף, אפלשטיין ושות' הגיש עתירה עקרונית לבג"צ, אליה הצטרף ארגון בזכות שיוצג על ידי המחלקה המשפטית של הארגון.

מאז הוגשה העתירה ובזכותה חלה התקדמות ממשית ומשרדי הממשלה התקינו את מרבית התקנות הרלוונטיות. אולם, נותרו עוד תקנות שטעונות השלמה, תקנות באחריות שר הביטחון הנוגעות להתנהלות בשעת חירום, תקנות להנגשת המרפאות הפרטיות ושירותי הבריאות באחריות שר הבריאות, תקנות להנגשת מוסדות חינוך על תיכוניים להשכלה תורנית או דתית באחריות שר החינוך ותקנות להנגשת דרכים ותשתיות באחריות שר הפנים.

בהתאם להחלטת בג"צ המועד הסופי והאחרון להתקנת התקנות באחריות שר הביטחון הוא סוף מושב החורף של הכנסת (2021- 2022), המועד להתקנת התקנות באחריות שר הבריאות ושר החינוך הוא סוף מושב הקיץ של הכנסת ( 2022) ואילו משרד הפנים נדרש להגיש הודעת עדכון באשר להתקדמות תהליך התגבשות התקנות עד דצמבר 2022.

התקנות האחרונות שטעונות השלמה הינן תקנות חשובות שיחד עם כל התקנות שהותקנו עד כה מהוות יחדיו את מהפכת הנגישות הרגולטורית שנעשתה בישראל בעשור האחרון- מהפכה שכנראה לא היתה מתרחשת ללא העתירה לבג"צ.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד