משלחת ישראל צעדה, המשחקים הפראלימפיים יצאו לדרך בטקס הפתיחה בטוקיו / ynet

24/08/2021
 
 

החותרת מורן סמואל ושחקן הבוצ'יה נדב לוי נשאו את דגל ישראל במצעד המשלחות באצטדיון האולימפי החדש. המשלחת למשחקים מונה 33 ספורטאים ב-11 ענפי ספורט שונים

מאת: אורן אהרוני | ynet

שבועיים וחצי לאחר שכבתה האש במשחקים האולימפיים בטוקיו, ספורטאים בעלי מוגבלויות מכל העולם התכנסו היום (שלישי) ביפן לטקס הפתיחה של המשחקים הפראלימפיים, וינסו להוכיח בתקופה הקרובה את סגולותיו הנפלאות של גוף האדם, ויותר מכך את עוצמת הרוח האנושית.


מי שנשאו את דגל ישראל במצעד המשלחות באצטדיון האולימפי החדש, שבגלל מגבלות הקורונה נשאר כמעט לגמרי מיותם מצופים, כפי שיהיה במהלך כל המשחקים, הם החותרת מורן סמואל, זוכת מדליית הארד מריו
2016, ושחקן הבוצ'יה נדב לוי.

משלחת ישראל למשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020
משלחת ישראל למשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020


מעל ל-
4,500 ספורטאים בעלי צרכים מיוחדים מ-163 משלחות ישתתפו בתחרויות במגוון ענפי ספורט במהלך המשחקים בטוקיו. את ישראל ייצגו 33 ספורטאים ב-11 ענפי ספורט שונים: אתלטיקה, בדמינטון, בוצ'יה, הרמת כוח, חתירה, טניס בכיסאות גלגלים, טניס שולחן, כדור-שער, קיאקים, קליעה ושחייה.

הרעיון הכולל של הטקסים במשחקים האולימפיים והפראלימפיים, ברוח התקופה, עומד בסימן "להמשיך קדימה", ובטקס היום הנושא שנבחר הוא "יש לנו כנפיים". בגלל העלייה בתחלואה והגבלות הקורונה בחודש האחרון ביפן רק 5,000 איש הורשו להיכנס לתחומי האצטדיון, שכולל 68,000 מקומות ישיבה ו-161 משתתפים מופיעים בטקס עצמו.

מדליה לישראל כבר ביום הראשון?

המשלחת הישראלית תפתח את השתתפותה במשחקים כבר הלילה (בין שלישי לרביעי) במוקדמות תחרויות השחייה, שם יוליה גורדיצ'וק תהיה הישראלית הראשונה כשתשתתף במשחה ל-400 מטר חופשי.

מי שינסה להביא מדליה ראשונה, הוא איאד שלבי שישתתף בשעה 11:20 במשחה הגמר ל-100 מטר גב, זאת לאחר שנרשמו בדרגת הנכות שלו מספר מצומצם של משתתפים ולכן יתקיים ישירות הקרב על המדליות. נבחרת הנשים בכדורשער, תפגוש למשחק הפתיחה שלה את נבחרת אוסטרליה וקרולין טביב תשתתף בטניס שולחן.

להמשך נכתבה באתר ynet - לחצו כאן

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד