חוויה מחנכת / ידיעות אחרונות

10/12/2019
 
 

הגר ארבל (32), שזכתה השנה בתואר "המורה של המדינה", ניצלה את המענק שקיבלה ממפעל הפיס לפעילות עם תלמידיה ב"נגישות ישראל" • ההשראה הגיעה מבית: "כשאמא שלי חלתה בטרשת היינו צריכים להתאים את החיים שלנו לנושא של נגישות”, היא אומרת

מאת: קטיה אגינוב / ידיעות אחרונות

"ימים של תרומה לקהילה לפעמים יותר משמעותיים משיעור סטנדרטי. הדבר הכי חשוב לי כאשת חינוך הוא לגרום לנוער ללמוד להסתכל על אחרים ולהפעיל את הראש בצורה יצירתית, לחקור ולא לפחד לשאול".

תלמידים עוברים מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים
התלמידים התנסו במוגבלויות שונות | צילום: יאיר שגיא


הדוברת: הגר ארבל (32), מורה לאזרחות והיסטוריה ורכזת שכבה ט' בבית הספר "הראשונים" בגני תקווה אחת הזוכות בתואר "המורה של המדינה" השנה.

במסגרת יוזמה חדשה של מפעל הפיס, שתומך בפרויקט מאז היווסדו לפני 11 שנים, קיבל כל מורה זוכה 15,000 שקלים כדי להוציא לפועל פרויקט חברתי שיקר לליבו. ארבל בחרה בפעילות מיוחדת של התוכנית "נאמני נגישות". הפעילות כללה הרצאה בנושא שילוב אנשים עם מוגבלות, ואחריה עברו התלמידים בתחנות התנסות המייצגות את המוגבלויות השונות ראייה, שמיעה, ניידות ומוגבלות קוגניטיבית/תקשורתית.

בכל תחנה הם נפגשו עם אדם עם אותה מוגבלות, ששיתף אותם בסיפורו האישי. שלי רום, מנהלת מחלקת חינוך ומודעות בעמותת "נגישות ישראל", הסבירה שפעילות כזו נועדה לגרום לכך "שתלמיד עם מוגבלות לא ישב בהפסקות לבד, שהוא יצא לטיול השנתי ויוכל להיפגש עם חבריו אחר הצהריים כמו כל התלמידים".

מאחורי הבחירה של הגר בפעילות זו מסתתר סיפור אישי. "לפני שבע שנים אמא שלי חלתה בטרשת נפוצה. ביום אחד היינו צריכים להתאים את כל החיים שלנו לנושא של נגישות", היא מספרת.

הגר ארבל
הגר ארבל | צילום: יאיר שגיא


בהנהגתה, תלמידי שכבת ט' לוקחים זה מכבר חלק בפרויקט מעורבות חברתית, שבמהלכו כל תלמיד תורם 30 שעות למען הקהילה במסלול שבחר. הילדים כל כך אוהבים את ההתנדבות שחלקם כבר עברו מזמן את המכסה והגיעו למעל 60 שעות.

גם בפעילות הזאת, הם מתרגשים..

להמשך קריאת הכתבה באתר ידיעות אחרונות - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד