כאן מנגישים | כל מה שצריך לדעת לקראת שידורי ההנגשה של אירוויזיון 2019

12/05/2019
 
 

לראשונה בישראל, יונגשו שידורי האירוויזיון לקהל החירשים וכבדי השמיעה, לציבור העיוורים ובעלי לקויות ראייה ולצופים עם מוגבלות קוגנטיביות. כיצד תוכלו ליהנות מהאירוע הגדול של השנה במתכונת מונגשת?

 

מאת: כאן 11

לראשונה בישראל, "כאן" גאה ושמח להעביר את שידורי האירוויזיון במתכונת מונגשת ומיוחדת לכל צופי ישראל כאחד.

במסגרת ההכנות לאירועי האירוויזיון, שיתקיימו השנה באקספו תל אביב, חטיבת הדיגיטל של תאגיד השידור הישראלי שמה לה כפרוייקט דגל להנגיש את השידורים החיים (חצאי הגמר ב- 14 ו-16 במאי, והגמר ב-18 במאי) עבור אנשים עם מוגבלויות על מנת שיוכלו להנות מחווית אירוויזיון מקסימלית.

 

dare to dream - eurovision song contest - tel aviv 2019ביוטיוב של כאן
11 יונגשו השידורים החיים של האירוויזיון בשלוש דרכים שונות: לחירשים וכבדי שמיעה (באמצעות שפת סימנים), לעיוורים (באמצעות תיאור קולי) ולצופים עם מוגבלויות קוגניטיביות (באמצעות פישוט סימולטני).

במסגרת פרויקט ההנגשה, נרתמה חברת אאוטבריין על מנת לקדם את המיזם הייחודי באתרי תוכן ישראליים נוספים. שת"פ זה נועד על מנת להגביר את החשיפה של הפרויקט ובכך לסייע ולהנגיש את הבשורה לקהל רחב יותר.

"כאן" מנגישים את שידורי האירוויזיון

חירשים וכבדי שמיעה

חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לצפות בשידור חי בערוץ היוטיוב המיוחד של "כאן" אשר ינגיש את המתרחש באמצעות כתוביות (בהתאם לתסריט המופעים) ומתורגמנים לשפת הסימנים עבור השירים עצמם. במהלך השידור החי, יצולם מתורגמן לשפת הסימנים שיתרגם את הטקסטים והשירים על רקע שידורי חצאי הגמר והגמר.

 

עיוורים וכבדי ראייה

לטובת ציבור העיוורים וכבדי ראייה, ניתן יהיה לחוות את השידור החי באמצעות קריינות המתארת את המתרחש על הבמה בזמן אמת. הקריין יתאר את המתרחש לאורך כל השידור בנוסף לתסריט אותו יקבל מראש.

בנוסף, אנו ממליצים בחום על יישומון Deepvision, פיתרון טכנולוגי שפותח במסגרת האקתון האירוויזיון הראשון Eurohack
בשיתוף "כאן", המסייע לעקוב אחר שלב הניקוד של התחרות בזמן אמת.
פרטים נוספים על השימוש והורדת היישומון ניתן למצוא כאן.

אנשים עם מוגבלות קוגנטיבית

תתקיים התאמת תכני האירוע לאנשים עם מוגבלות קוגנטיבית על ידי קריינות בשפה פשוטה, מיקוד רעיונות מרכזיים ושימוש במבנה תחבירי פשוט. במקרה זה קריין נוסף יפשט את הטקסטים הנאמרים על הבמה.

לכל אחד מסוגי ההנגשות יהיה שידור שונה בערוץ ביוטיוב אליו ניתן יהיה להגיע מאזור מיוחד שירכז את כל סוגי השידורים החיים (גם השידורים המונגשים וגם השידור הרגיל). האזור המיוחד יהיה זמין גם ביישומון של "כאן".

אזור ההנגשה המיוחד של "כאן אירוויזיון"
אזור ההנגשה המיוחד של "כאן אירוויזיון"


כיצד תוכלו לצפות בשידורים המונגשים של שידורי אירוויזיון 2019?  

את כל השידורים המונגשים של "כאן" תוכלו למצוא באזור מיוחד וייעודי לצפייה מונגשת. ניתן להגיע בקלות לכל אחד מהשידורים ולצפות במקום, גם באמצעות מחשב וגם באמצעות טאבלטים וסמארטפונים.

לכניסה לאזור המיוחד לחצו כאן >>

לטובת הצופים בטלווזיות החכמות, ניתן יהיה לצפות בכל אחד משידורי האירוויזיון באמצעות יישומון Smart TVהיישומון כולל את השידור החי מכאן 11, השידור החי בשפת הסימנים המונגש לאנשים חירשים, השידור החי המונגש קולית לאנשים עיוורים וכבדי ראייה, וכן השידור החי המונגש קולית בפישוט סימולוני (הנגשה קוגניטיבית). כמו כן, תוכלו להנות מכל קטעי ה- VOD הקשורים לאירוויזיון וקטעי הארכיון לצד תחנת הרדיו הדיגיטלית "כאן תל אביב 2019" עם מוזיקה ברוח האירוויזיון. היישומון יהיה זמין בטלוויזיות החכמות של סמסונג ו- LG. לחיפוש, הקלידו בחנויות היישומונים "Kan Eurovision".

ההנגשה עבור קהל העיוורים בשני חצאי הגמר והגמר תועבר בשידור חי גם בתחנת "כאן תרבות" ברדיו. התדרים של "כאן תרבות" הינם: 104.9 ו- 105.3 FM ו ניתן להאזין לשידור החי גם באתר של "כאן תרבות", וביישומון של "כאן" (אנדרואיד | IOS). כמו כן, השידור המונגש בשפת הסימנים של חצאי הגמר והגמר הגדול יועברו בשידור בחי בערוץ כאן חינוכית. 

יישומון Deepvision המסייע לעקוב אחר שלב הניקוד של התחרות בזמן אמת.  פרטים נוספים על השימוש והורדת היישומון ניתן למצוא כאן.

 

עוד אירוויזיון 2019 כאן >>

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק  >>

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד