הפתרון נגד נהגים שחונים בחניית נכים בניגוד לחוק / ynet

12/06/2018
 
 
רכב חונה בחניית נכים ללא תג נכה

משרד התחבורה הודיע על הקמת מאגר כלי רכב המורשים לשאת תג חניה לנכים באתר האינטרנט של המשרד. הדבר יאפשר לרשויות לבצע אכיפה נגד נהגים שאינם זכאים לחנות בחניית נכים

מאת: רועי רובינשטיין, ynet

משרד התחבורה הודיע ב-11.6 כי לראשונה הוא עומד להנגיש את מאגר כלי הרכב המורשים לשאת תג חניה לנכה באתר האינטרנט של המשרד. מטרת ההנגשה שבוצעה בהנחיית שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, היא להקל על הנכים לשפר ולהקל על השירות עבורם בהתנהלות היומית.

הנגשת המידע תקל על הרשויות המקומיות וגופים נוספים באכיפת החנייה המיועדת לנכים וכן על מוגבלי ניידות בכניסתם לחניונים הציבוריים והפרטיים, שכן מעתה בעלי חניונים ופקחים יוכלו להתחבר למאגרי המידע של משרד התחבורה ולהתעדכן מדי יום בכלי הרכב הזכאים לתג חנייה לנכה.

המאגר מפורסם באתר האינטרנט של משרד התחבורה וכולל את מספר הרישוי של כלי הרכב המורשים לשאת תג חניה לנכה וכן את תאריך הנפקת התג שברשותם. במשרד התחבורה סיפרו כי המאגר מתעדכן מדי לילה והשימוש בו ימנע דוחות מיותרים לציבור הנכים.

המאגר, שיהיה פתוח גם לציבור הרחב ייתן לכל אחד מאיתנו אפשרות לגלות האם כל מי שמתיימר להחזיק תו חניה רשמי ותקני אכן עושה זאת. כיום רשומים כ-250 אלף בעלי תו חניה במאגר, כולם עברו את בדיקות המשרד וקיבלו את אישוריו.

פרסום המאגר באינטרנט מבוצע בהמשך להחלטת השר כץ, לבטל את הדפסת מספרי הרישוי של כלי הרכב הזכאים לתגי הנכה, על גבי התג שהונפק להם. התקנה החדשה נועדה לייעל את השירות עבור ציבור הנכים, ולחסוך עבורם את הצורך להנפיק תג חנייה חדש לנכה, בכל מקרה של החלפת רכב.

להמשך הכתבה ב ynet - לחצו כאן >>

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד