לפתוח את הרחוב לכולם: הופכים בקלות כל עסק לנגיש עבור אנשים עם מוגבלויות

2/04/2017
 
 

במסגרת "יום המעשים הטובים" חולקו אתמול (28.3) עשרות רמפות מיוחדות לעסקים ברחובות כדי להנגיש אותם עבור אנשים עם מוגבלויות: "זה המימוש הכי בסיסי של שוויון זכויות לאנשים שרוצים את העצמאות שלהם במרחב הציבורי". כמה פשוט זה לעשות צדק עם מגזר שלם? בדקנו בעצמנו

מאת: זוהר ישראל | mako

 


צילום מסך מהסרטון: אדם בכיסא גלגלים נכנס לחנות באמצעות רמפה מפרויקט "עולים מדרגה"

צילום: רועי חבני, עריכה: מיכל בן ארי

כיף להיכנס ולהתנייד, להיות שייך" אומר דניאל טרי, פעיל "קהילה נגישה" שהשתתף אתמול בפרויקט "עולים מדרגה" במסגרת יום המעשים הטובים. "עולים מדרגה" הוא פרויקט חברתי לקידום נגישות בעסקים קטנים, אשר מסייע בהנגשת בתי עסק קטנים עבור מגוון מוגבלויות וצרכים. את הפרויקט מובילה קבוצת 'קהילה נגישה' ברחובות - תוכנית ארצית הפועלת במטרה לקדם שילוב מלא של אנשים עם מוגבלויות בקהילה.

אתמול הגיעה משלחת של "עולים מדרגה" לעסקים נבחרים המשתתפים בפרויקט והעניקה להם רמפות ניידות, תעודות הוקרה מטעם עיריית רחובות ואמצעי הנגשה נוספים. "זה המימוש הכי בסיסי של שוויון זכויות לאנשים כמוני כמוך, שחיים את חייהם ורוצים את העצמאות שלהם במרחב הציבורי", אומרת מובילת הפרויקט רות צובארי. "חיפשנו לחבור לאפליקציה קיימת ו-easy התגייסו לפרויקט".

"שמחנו מאוד מהחיבור הזה", אומר מנכ"ל easy אופיר יוסף, "באפליקציה אתה יכול למצוא את כל העסקים שנמצאים סביבך כאשר בתוך הקריטריונים של המקומות מדגישים את האפשרות לראות האם המקום נגיש ומה סוג הנגישות לאנשים עם מוגבלויות". "זה רווח הדדי וזה עושה הרגשה טובה", אומרים הפעילים ובעלי העסקים, "עכשיו יהיה לנו יותר קל לתת להם שירות". האם אכן מדובר בצעד קדימה לקראת נגישות מוחלטת? "המודעות היום להנגיש את כל העסקים", אומר ניסים מחבוש, מנהל אגף הפיקוח על הבנייה בעיריית רחובות, "וזו הסנונית הראשונה".

 

לכתבה המלאה והסרטון באתר מאקו - לחצו כאן 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד