רכישת מכוניות בהסכם ליסינג מימוני לאנשים עם מוגבלויות

בישיבת הוועדה לפניות הציבור של הכנסת ב-4.1.2012 סוכם שאנשים עם מוגבלויות הזכאים לרכב בליסינג תפעולי בעבודתם יקבלו קצבת ניידות. הצעד הבא בדרך הוא לנסות למצוא פתרון כדי שאנשים עם מוגבלויות יוכלו לרכוש מכונית בהסכם ליסינג מימוני
8/01/2012
 
 
מפתחות רכב

 

יו"ר הוועדה לפניות הציבור, חבר הכנסת דוד אזולאי, אמר כי כדי לאפשר זאת על הביטוח לאומי לתת גם לאנשים עם מוגבלויות את האופציה של הלוואהכ לרכישת רכב. אזולאי גם דרש מהביטוח הלאומי "לקיים ישיבות עבודה עם האוצר ונציגי חברות הליסינג, על-מנת להגיע להסכמה באשר לאופן מימוש עסקאות ליסינג מימוני על-ידי נכים, לאחר שהביטוח הלאומי יעמיד לרשותם הלוואה עומדת בגובה 35% מערך הרכב".

 

בכוונתו של ח"כ גם להקים וועדה ציבורית בנושא הניידות: "לאחר למעלה מ-30 שנה, הגיע הזמן לפתוח את הסכם הניידות ולהתאימו לעידן החדש, הכולל בין השאר את נושא הליסינג, ולא להמשיך בהוספת טלאי על טלאי".

 

אילנה שרייבמן, סמנכ"לית גמלאות בביטוח הלאומי, אומרת: "הביטוח הלאומי ייפגש עד הדיון הבא עם אנשי האוצר וחברות הליסינג, על-מנת למצוא פתרון בנושא שעבוד הרכב. הביטוח הלאומי חייב שיהיו בידיו ביטחונות בעת מתן ההלוואה לנכים עבור רכישת רכב בליסינג מימוני, ומכיוון שבדרך זו הרכב אינו רשום על שם הנכה, יש למצוא דרך שתספק את אותן בטחונות".

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד