אושרו תקנות תעבורה בעניין רישוי רכב נכה פטור מאגרת רישוי

ועדת הכספים אישרה ביום ג', 13.12.2011, תקנות שנועדו להבטיח שהפטור מאגרת רישוי רכב הניתן לנכה יינתן עבור רכב הרשום על שם הנכה או על שמם של קרוביו מהמעגל הפנימי; אפוטרופוס בגין קטין נכה, בן או בת זוג לנכה. מטרת התקנות - למנוע רישום פיקטיבי של רכב על שם נכה, בעוד השימוש בו ללא קשר אליו
18/12/2011
 
 
מסחרית עם מעלון נכים

 

עו"ד חוה ראובני מהלשכה המשפטית במשרד התחבורה, הסבירה שהתקנות "נועדו לעגן פרקטיקה שקיימת בפועל בהליכי מתן פטור באגרת רישוי לנכים. הנכים משלמים 26 ₪ לשנה בלבד בגין אגרת רישוי רכב. נושא רישום הרכב הורחב על-מנת לאפשר לנכים לרשום את רכבם על שם מי מבני משפחתם מהמעגל הפנימי שנוהגים עבורם, כך שלא יאלצו לעשות העברות בעלות בתוך המשפחה". ראובני הוסיפה: "ההטבה של הנחה באגרת הרישוי אמורה להיות הטבת ניידות ולא הטבה כלכלית למשפחה ועל-כן המטרה למנוע ניצול לרעה של רישום הרכב שלא על שם הנכה"

 

עוד קובעות התקנות, שנכה שמכר רכב במהלך שנת רישוי, הקונה יידרש לשלם את ההפרשים עד סוף אותה שנת רישוי. במקרה של רכישת רכב, הנכה יקבל החזרים ויהיה פטור מיתרת האגרה לאותה שנת רישוי שבה רכש את הרכב. ראובני ציינה, ש"גם זו פרקטיקה קיימת והתקנות נועדו לעגן אותה".

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד