ועדת העבודה דנה בהצעה לסדר בדיון מהיר של ח”כ יואל חסון בנושא: אלימות כנגד עובדים סוציאלים
16/05/2007
 
 

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח”כ משה שרוני, דנה היום בהצעה לסדר בדיון מהיר של ח”כ יואל חסון בנושא: אלימות כנגד עובדים סוציאלים.

ח”כ יואל חסון: ”בכוונתי לבחון יוזמה לתיקון חוק העונשין אשר תקבע עונש מינימום של 6 חודשים לתוקף איש צוות רפואי כהגדרתו בחוק, כולל עובדים סוציאלים, על מנת להגביר את ההרתעה והענישה”.

ח”כ משה שרוני: ”למרות שניתן להבין את התסכול של אלו הנזקקים לתמיכת שירותי הרווחה, אינני מוכן לקבל את האלימות כלפי עובדים סוציאליים, הם לא הכתובת. האחריות היא על הממשלה בהבטחת בטחונם של אנשי המקצוע.

מר מיכה הרן, איגוד העובדים הסוציאליים: ”מערכת הענישה לא מספקת ולא מרתיעה ואנו נשמח על חקיקה שתקדם את הנושא”.

הגב` אהובה רקובר, מנהלת היחידה לארגון ומנהל ברשויות המקומיות, משרד הרווחה: ”גם כאשר יש תקציב לאבטחתם של פקידי סעד, לעיתים קרובות לא ניתן לספק את האבטחה מאחר ומדובר בתקציב לא יעודי והרשויות המקומיות מתקשות בעברת הכספים ליעודם” .

להלן המסקנות שהתקבלו בתום הישיבה:

הוועדה רואה בדאגה תופעות חמורות של אלימות כלפי צוותים רפואיים, עובדים סוציאליים ופקידי סעד.

הוועדה קוראת לשר הרווחה ולשר האוצר לבחון את טענתם של העובדים הסוציאליים בכל הנוגע לעומס העבודה המוטל עליהם ולתנאי עבודתם המהווים מרכיב חשוב במקור לאלימות כלפי העובדים הסוציאליים.

הוועדה קוראת למשרד הרווחה ולמשרד לבטחון פנים לבוא בדברים עם מרכז השלטון המקומי בדבר האמצעים להגנתו של העובד הסוציאלי, כמו טלויזיה במעגל סגור, אספקת גז מדמיע, התקנת לחצני מצוקה, ליווי ואבטחה בפגישות עם מטופלים מסוכנים ועוד.

הוועדה דורשת משר הרווחה להגיש לה בתוך שבועיים ימים את המהלכים שיקבעו לשיפור בטחונם של העובדים במחלקות לשירותים חברתיים.

© כל הזכויות שמורות, 2006, מדינת ישראל

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד