ח”כ הרצוג, הציג בפני הוועדה לזכויות הילד בכנסת בראשות ח”כ שלי יחימוביץ`, את מדיניותו לטיפול בילדים
15/05/2007
 
 

שר הרווחה הטרי, ח”כ יצחק הרצוג, הציג בפני הוועדה לזכויות הילד בכנסת בראשות ח”כ שלי יחימוביץ`, את מדיניותו לטיפול בילדים.

בפתח הישיבה הודיע השר כי נענה לפניית יו”ר הוועדה בדבר העדר חקיקה שתסדיר הסעת ילדים נכים למעונות יום שיקומיים, וכבר העביר למזכיר הממשלה תזכיר חוק בעניין, שיקודם במהירות רבה, אחרי שהגיע עם השלטון המקומי לסיכום בדבר אחריותו על ההסעות.

השר הרצוג הצהיר כי נושא הילדים עומד בראש סדר העדיפויות של משרדו אך מחסור חמור בכוח אדם מקצועי מונע יישום החוק , פשוטו כמשמעו. לדבריו, חסרים במשרד תקנים בעלות של מאות מיליוני שקלים.

השר הרצוג התייחס למדיניות האוצר להפרטת השירותים החברתיים ואמר כי אינו שולל זאת באופן גורף, אך האשים את האוצר באי מתן כלים וכוח אדם לביצוע פיקוח עליהם. לדבריו, הפרטה בלי פיקוח מתאים היא התפשטות המדינה מאחריותה.

מר נחום איצקוביץ`, מנכ”ל משרד הרווחה, פנה לחברי הוועדה הרבים שהגיעו לישיבה בבקשה שלא לחוקק חוקים חדשים הקשורים למשרד הרווחה מבלי להתייחס בחוק לכוח אדם הדרוש ליישומו.

ח”כ שלי יחימוביץ`, יושבת ראש הוועדה, ברכה את השר החדש והבטיחה עזרת חברי הוועדה במאבקו מול האוצר להגדלת מספר תקנים של עובדים סוציאליים ופקידי סעד.

© כל הזכויות שמורות, 2006, מדינת ישראל

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד