הצ"ח הלוואות לדיור. תיקון-תוספת מענק מיוחד לרכישת דירה לאדם בעל מוגבלות בתנועה עקב מחלות מוטוריות
6/02/2007
 
 

החל משנת 1965 מעניק  משרד הבינוי והשיכון סיוע להתאמת דירות לנכים פראפלגים דהיינו, נכים מוגבלים בתנועתם עקב מחלות מוטוריות כגון: שיתוק, שיתוק מוחין, קטועי רגליים וכיוצ"ב.
הסיוע נועד לסייע לנכים אלו להתאים את דירותיהם לתפקודם הרפואי כגון הרחבת פתחים בדירה בכדי לאפשר כניסה עם כסא גלגלים, בניית רמפה לדירה, התאמת שירותים ואמבטיה וכו'. המענקים ניתנים לאחר שמרפאה בעיסוק מאשרת את מפרט השינויים בדירה ומהנדס המשרד בודק ומאשר את העלות.
אולם, במסגרת החלטת ממשלה על ביטול מענקי הדיור מיום 15 באפריל 2003, בוטלו גם המענקים הניתנים לפראפלגים. ביטול המענקים פגע פגיעה אנושה באוכלוסיה החלשה ביותר, אוכלוסיית הנכים המתקיימת מקצבאות קיום, ונדרשת להתאים את הדירה לצרכיהם התפקודיים.

אוכלוסייה זו מתקשה בקיום היומיומי, את אמצעיה הדלים היא מקצה לפירעון הלוואות. מעבר לכך, לעיתים הבנקים מסרבים לתת הלוואות לחלקם, עקב הכנסתם הנמוכה.

הצעת חוק זו נועדה בכדי לשנות את החלטת הממשלה כך שלא תחול על אוכלוסיית הנכים הפראפלגים, ובכך לעשות תיקון לעוול הקשה והבלתי אנושי שנעשה לאוכלוסיה חלשה זו, הזקוקה לכספים שנלקחו ממנה כאויר לנשימה.

  הצ"ח הלוואות לדיור. תיקון-תוספת מענק מיוחד לרכישת דירה לאדם בעל מוגבלות בתנועה עקב מחלות מוטורי
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד