הצעת חוק ההכנות האולימפיות, התשס"ו-2006
 
 

קיים הכרח לעגן ולהסדיר את נושא ההכנות האולימפיות בישראל ותקצובן בחוק, כדי להבטיח את התנאים האופטימליים ההכרחיים להכשרתם של הספורטאים המייצגים את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים.

תקציבן של ההכנות האולימפיות נשען עד היום ברובו על הקצבות שונות, שחלקן הוקצב על ידי המדינה. עד כה, התמיכה נעשתה באופן בלתי סדיר ובלתי קבוע ומוצע להסדיר בחוק תקצוב קבוע, במידה הנדרשת להכנות האולימפיות.

תקציב ההכנות האולימפיות נועד לאפשר לגורמים המקצועיים את המשאבים להכנת ספורטאי ישראל למשחקים האולימפיים, המהווים את אחד האירועים הגדולים בתבל.

מדינות רבות בעולם מקדישות אמצעים לא מבוטלים להכנות האולימפיות מתוך הכרה בחשיבות הנושא. הספורטאים הם נציגי מדינתם, והישגיהם מסמלים במידה רבה את מדינתם.

מאז המשחקים האולימפיים בברצלונה 1992, אטלנטה 1996, סידני 2000 ואתונה          2004, נמנית ישראל על המועדון היוקרתי של מדינות שספורטאיהן זכו במדליות אולימפיות וכך גם מעמדה של ישראל במשחקי הנכים.

הצעת חוק זו תאפשר הכנה מקצועית על בסיס תכנית רב שנתית אשר תביא למיצוי מירבי של היכולת של ספורטאי ישראל ולהביא את הספורט הישראלי לפסגת הספורט העולמי.

  הצעת חוק ההכנות האולימפיות, התשס"ו-2006
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד