הצעת חוק מעונות יום שיקומיים (תיקון – הגבלת זמן הסעה), התשס"ט–2009
20/04/2009
 
 

מטרתה של הצעת חוק זו היא להפחית את מספר הפעוטות להם פותחים שלוחה המהווה חלק ממעון יום שיקומי מסוים כשאין מעון קיים בשטחו של הפעוט המספק לו את צרכיו המיוחדים וגם להגביל את זמן הנסיעה המירבי לשעה אחת עבור פעוטות עם מוגבלויות ובעלי צרכים מיוחדים, בגילאים שעד 3  שנים, בנסיעתם היומיומית הלוך וחזור ממקום מגוריהם עד מעון היום השיקומי  העונה על צרכיהם.

פעוטות עם מוגבלויות סובלים רבות ממגבלותיהם. חמור במיוחד הסבל הנוסף הנובע מהנסיעות המתמשכות, לעתים מספר שעות, ממקומות מגוריהם אל המעונות המיועדים להבטיח מסגרות שיקומיות, טיפוליות וחינוכיות עבורם. נסיעות ארוכות אלה נגרמות כתוצאה מאיסוף פעוטות מיישובים רבים באותה הסעה אל המעון המיועד, מה שגורם לזמן נסיעה ארוך ומתיש, גוזל מזמן הטיפול שמיועד לפעוט, מזיק לבריאותו ומשפיע לרעה על התקדמות הטיפול ואיכותו. המגבלות של אותם פעוטות (פיסית, שכלית או נפשית) וגילם (עד 3 שנים) מונעים מהם לבטא את סבלם ולהשמיע את זעקתם.

ההשלכה המיידית של הגבלת זמן ההסעה, בהתאם להצעת החוק, תהיה פתיחת מעונות יום שיקומיים או שלוחות בפריסה גיאוגרפית מתאימה, כתחליף לריכוז הקיים של מעונות במספר קטן של ערים ויישובים.

  הצעת חוק מעונות יום שיקומיים (תיקון – הגבלת זמן הסעה), התשס"ט–2009
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד