הצעת חוק ההכנות האולימפיות, התשס"ח–2008
15/07/2008
 
 

מתוך ההכרה בערכם של המשחקים האולימפיים הבינלאומיים, טיפוח הרעיונות אשר לשמם נוסדו ונערכים המשחקים האולימפיים הבינלאומיים, חשיבות השתתפות מדינת ישראל במשחקים אלה ועידוד העניין הציבורי במשחקים האולימפיים ופיתוח וטיפוח הספורט בישראל הוקם בישראל הוועד האולימפי בישראל.

תקציבו של הוועד האולימפי נשען עד היום ברובו על הקצבות שונות, שחלקן ניתנות על ידי המדינה.
עד כה, תמיכת המדינה בוועד האולימפי בישראל נעשתה באופן בלתי מוסדר, בלתי מתוכנן ולא נעשתה באופן קבוע.

קיים הכרח לעגן ולהסדיר את תקצוב הוועד האולימפי בישראל בחוק, זאת כדי להבטיח את התנאים האופטימאליים ההכרחיים להכשרתם של הספורטאים המייצגים את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים.

לשם כך מוצע לכלול את תמיכת המדינה בוועד האולימפי בחוק התקציב השנתי.

מטרתו של תקציב ההכנות האולימפיות לתת בידי הגורם המוסמך והמקצועי במדינת ישראל את האמצעים להכנת ספורטאי ישראל למשחקים האולימפיים, המהווים את אחד האירועים הגדולים בתבל ואשר לו משמעות החורגת מתחום הספורט בלבד.

מדינות רבות בעולם מקדישות אמצעים לא מבוטלים להכנות האולימפיות מתוך הכרה בחשיבות הנושא. הספורטאים הם נציגי מדינתם, והישגיהם מסמלים במידה רבה את מדינתם.

מאז המשחקים האולימפיים בברצלונה 1992, באטלנטה 1996, בסידני 2000 ובאתונה  2004, נמנית ישראל על המועדון היוקרתי של מדינות שספורטאיהן זכו במדליות אולימפיות וכזה הוא גם מעמדה של ישראל במשחקי הנכים.

הצעת חוק זו תאפשר הכנה מקצועית על בסיס תכנית רב שנתית אשר תביא למיצוי מירבי של היכולת של ספורטאי ישראל ולהביא את הספורט הישראלי לפסגת הספורט העולמי.

הצעת חוק של ח"כ אלכס מילר

  הצעת חוק ההכנות האולימפיות, התשס"ח–2008
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד