הצעת חוק מעונות יום שיקומיים (תיקון - הגבלת זמן הסעה), התשס"ח-2007
9/10/2007
 
 

מטרתה של הצעת חוק זו היא גם להפחית את מספר הפעוטות להם פותחים שלוחה המהווה חלק ממעון יום שיקומי מסוים כשאין מעון קיים בשטחו של הפעוט המספק לו את צרכיו המיוחדים וגם להגביל את זמן הנסיעה המקסימאלי לשעה אחת עבור פעוטות עם מגבוליות ובעלי צרכים מיוחדים בגילאי (0 – 3 ) שנים, בנסיעתם היומיומית הלוך וחזור ממקום מגוריהם עד מעון היום השיקומי  העונה על צרכיהם.

פעוטות עם מגבוליות סובלים רבות ממגבלותיהם. חמור במיוחד הסבל הנוסף בגלל הנסיעות המתמשכות, לעתים למספר שעות, ממקומות מגוריהם אל המעונות המיועדים להבטיח מסגרות שיקומיות, טיפוליות וחינוכיות עבורם. נסיעות ארוכות אלה נגרמות כתוצאה מאיסוף פעוטות מיישובים רבים באותה הסעה אל המעון המיועד, מה שגורם לזמן נסיעה ארוך ומתיש, גוזל מזמן הטיפול שמיועד לפעוט, מזיק לבריאותו ומשפיע לרעה על התקדמות הטיפול ואיכותו. המגבלות של אותם פעוטות (פיסית, שכלית או נפשית) וגילם (עד 3 שנים) מונעים מהם לבטא את סבלם ולהשמיע את זעקתם.

ההשלכה המיידית של הגבלת זמן ההסעה, בהתאם להצעת החוק, תהיה פתיחת מעונות יום שיקומיים או שלוחות בפריסה גיאוגרפית מתאימה, כתחליף לריכוז הקיים של מעונות במספר קטן של ערים ויישובים.

הצעת חוק של חברי הכנסת חנא סוויד ואחרים


 

  הצעת חוק מעונות יום שיקומיים (תיקון - הגבלת זמן הסעה), התשס"ח-2007
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד