עו"ד ענת אריאל-זכאי ייצגה את העמותה בועדת העבודה והרווחה בכנסת בנושא הנגשת קווי תחבורה בינעירונית לאנשים עם מוגבלות פיסית

עו"ד ענת אריאל-זכאי ייצגה היום את עמותת "נגישות ישראל" בדיון בוועדת העבודה והרווחה בנושא הנגשת קווי תחבורה ציבורית בינעירונית לאנשים עם מוגבלות פיסית
14/03/2023
 
 
עו"ד ענת אריאל-זכאי בועדה
עו"ד ענת אריאל-זכאי בועדה

עו"ד ענת אריאל-זכאי ייצגה היום (14.3), את עמותת "נגישות ישראל" בדיון בוועדת העבודה והרווחה בנושא הנגשת קווי תחבורה ציבורית בינעירונית לאנשים עם מוגבלות פיסית. ציינו בפני הוועדה, כי לצערנו הרב, אנחנו רואים בניסיון משרד התחבורה הקרוב, להביא כ- 74 אוטובוסים לתחבורה בינעירונית כמועד לכישלון מראש מהסיבות הבאות:

1. האוטובוס הבינעירוני הנגיש מאפשר רק כניסה של כיסא גלגלים ולא מאפשר כניסה של קלנועית.
2. המדרגות בכניסה לאוטובוס גבוהות במיוחד, לא נגישות ואף מסוכנות לקשישים ומוגבלי הליכה.
3. האוטובוסים הבינעירוניים לא נכנסים לתוך המושבים והקיבוצים בתחנות שבין התחנות המרכזיות, כך שאין מענה בינעירוני לכל אלה שגרים במושבים והקיבוצים.

 

הפתרון שהעמותה העלתה בפני הוועדה:
1. תכנון אוטובוס נגיש המאפשר כניסה של כיסא גלגלים וגם של קלנועית, עם מדרגות נמוכות בכניסה או חלק קדמי מונמך לקשישים וכיסאות גלגלים - בדומה לקיים בחו"ל.
2. התחבורה הבינעירונית מחוץ לערים הגדולות תחולק לאזורים (בהתאם לרשויות האזוריות) ובכל אזור תהיה מחד, תחבורת מיניבוסים מבוססת ביקוש ונגישה למוגבלויות ניידות וחושים, להסעה ליעדם בתוך האזור ובחזרה ובנוסף תאפשר הסעה לתחנות המרכזיות.

 

אנו מקווים כי בעתיד הקרוב כל אמצעי התחבורה הציבורית יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלות ככל האדם.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד