עמותת נגישות ישראל השיקה את הפרויקט "תעסוקה נגישה" בכנס מיוחד

10/08/2021
 
 

הכנס בשיתוף נציבות שוויון לאנשים עם מוגבלות, המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה ובנק פועלים התקיים אמש 9.8 בזום, והשתתפו בו כ-100 אנשים בהם אנשים עם מוגבלות, מרצים בכירים ואנשי מקצוע מתחום התעסוקה

לאור משבר הקורונה במהלך השנה וחצי האחרונות הבנו את הכוח של עבודה מהבית ומרחוק, במקביל יש כאלה שנפלטו משוק העבודה ורוצים לחזור ולהשתלב בעולם התעסוקה. דווקא עכשיו לאור השינויים שהוביל משבר הקורונה, אנו רואים הזדמנות לשילוב אנשים עם מוגבלות בעולם התעסוקה.

צילום מסך מהכנס שהתקיים בזום
צילום מסך מהכנס שהתקיים בזום


עמותת נגישות ישראל מקדמת תכנית חדשה לאנשים עם מוגבלות הכוללת קורסי הכשרה מקצועית במטרה להכשירם לתחומי עיסוק שונים ורכישת מיומנויות רכות לכניסה לעולם התעסוקה.

מטרת העל של המיזם בנגישות ישראל העוסק בשילוב בתעסוקה היא, לוודא שכל ההכשרות והכלים בשטח היום נגישים לכולם. לכן העמותה פועלת לאתר קורסי הכשרה רלוונטיים ולהנגיש אותם כדי שיותאמו לכולם. שנית, העמותה יוצאת בפיילוט לפרויקט שבמסגרתו ניתן לאנשים עם מוגבלות את הכלים והיכולת להיות בנקודת התחלה טובה יותר בבואם לחפש עבודה.

התכנית הינה תלת שלבית וב-9.8 כאמור התקיים החלק הראשון - יום עיון מקוון. השלבים הבאים הינם סדנת מיומנויות רכות, קורסי הכשרה קצרים ומפגש "ספיד- דייטינג בו מעסיקים פוטנציאליים יוכלו לגייס עובדים.

בסיום התוכנית ניצור אירוע שבו מעסיקים פוטנציאליים יוכלו לבוא ולהכיר את בוגרי הפרויקט ובתקווה לצרפם לכוח העבודה המשלבת אצלם בארגון.

ביום שני , ה-09/08/2021 קיימה עמותת נגישות ישראל יום עיון מקוון בנושא צעדים ראשונים להשתלבות בתעסוקה עבור אנשים עם מוגבלות. האירוע התקיים ב ZOOM והיה מיועד לאנשים עם מוגבלות המעוניינים להשתלב בעולם התעסוקה.

על מה דיברנו? תעסוקה משלבת ואפשרויות ההנגשה, מצב התעסוקה המשלבת בישראל נתונים, זכויות ועוד, פאנל אנשים עם מוגבלות "כיצד השתלבתי? האתגרים, ההצלחות ומה שביניהם", פאנל מעסיקים- מבט המעסיקים על תעסוקה משלבת, היכרות עם התוכנית החדשה לשילוב בתעסוקה של עמותת נגישות ישראל. 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד