850 משתתפים מ-79 מדינות בוובינר הבינלאומי השביעי של נגישות ישראל

28/01/2021
 
 

הוובינר הבינלאומי השביעי של נגישות ישראל התקיים ב- 26 בינואר עם למעלה מ- 850 משתתפים מ- 79 מדינות!

מאז תחילת המגיפה של COVID-19 נגישות ישראל מארגנת וובינרים בינלאומיים חודשיים בכדי לדון בסוגיות שונות עימן מתמודדים אנשים עם מוגבלות עקב ה- COVID-19. בחודשים האחרונים עסקו וובינרים אלה בנושאים כמו לימוד מרחוק נגיש, תעסוקה מרחוק נגישה ומשלבת, יצירת מגמות וטרנדים לנגישות ועוד.

הוובינר הבינלאומי השביעי התמקד ב"חדשנות בהנגשת אתרי אינטרנט ואפליקציות ". הוובינר זכה להצלחה אדירה עם למעלה מ -
850 משתתפים שנרשמו מ -79 מדינות. במהלך האירוע שנמשך שלוש וחצי שעות, המשתתפים שמעו ממומחים מובילים בתחום ולמדו על הפתרונות החדשים והחדשניים ביותר לנגישות באתרי אינטרנט ובאפליקציות. הוובינר נערך בשיתוף פעולה עם IAAP, המוביל בתחום הנגישות באינטרנט.

צילום מסך מהוובינר
850 משתתפים מ-79 מדינות בוובינר הבינלאומי השביעי של נגישות ישראל


הוובינר, אותו הנחתה מיכל רימון מנכ"לית נגישות ישראל, החל בדברי פתיחה של כריסטופר לי, מנכ"ל
IAAP, ובעקבותיו אליסון בראון, נספחת התרבות של השגרירות האמריקאית בישראל ומרטין אסל, המייסד של קרן Essl.

יובל וגנר, מייסד נגישות ישראל, היה הדובר הראשון והעביר מצגת בנושא "הגדרת הציפיות ישר" שהייתה דרך נהדרת להעריך היכן אנו עומדים בדרך לנגישות באתרים וביישומים. ג'יאן ווילד, המייסדת, הבעלים והמנכ"ל של AccessibilityOz דיברה כל הדרך מאוסטרליה על "נגן הווידיאו הנגיש הראשון בעולם". בהמשך להרצאתה, תומאס ברונט, ראש טכנולוגיית הנגישות והחדשנות של IBM נשא הרצאה בנושא "ערכת הכלים לגישה שווה של IBM: הכוונה וכלים מתכנית להשקה". ואז, תמר שפירא, מנכ"לית ומייסדת שותפה של SenseIT מ ישראל דיברה על "בדיקת זרימת לקוחות: שיטת בדיקת הנגישות החדשה".

סמנתה אוונס, שהיא מנהלת ההסמכה של IAAP, דיברה על "תפקידם של יועצי IAAP מוסמכים מקצועיים". בין הדוברים השונים הקהל שמע טיפים שונים של בעלי הסמכת IAAP. אמבר קנאבל, מנהלת הצלחת לקוחות ב- Fable העבירה הרצאה מעניינת בנושא "כיצד לכלול אנשים עם מוגבלות במחזור החיים של פיתוח מוצרים". אחריה דיבר טיי ד'אמור, סגן נשיא לשותפויות אסטרטגיות ב- AudioEyes, שהציג את "AudioEyes: טכנולוגיה חדשה להנגשת אתרים". תומאס לוגן, הבעלים של Equal Entry ומתגורר ביפן, שלח הקלטה בנושא "יסודות נגישות לאפליקציות ב- iOS ו- Android".

רורי פרדי, יועץ בכיר לענן של Java במיקרוסופט ומתגורר בדרום אפריקה, העביר מצגת מעניינת מאוד בנושא "תכנות לנגישות עם תובנות נגישות". אדם ספנסר, נשיא AbleDocs, דיבר על "הדור הבא של מסמכים נגישים". אחריו שמע הקהל את ג'ורג 'טשארה, המנכ"ל, את SignTime, שפיתח אווטאר חדשני לשפות הסימנים.

כל הדוברים הללו העניקו לקהל תובנות נהדרות בתחום הנגישות באינטרנט ובאפליקציות. המצגת של איירין מברי-קיריקה, המייסדת והמנהלת הבכירה של ארגון InAble, ארגון בקניה, העניקה הרצאה חשובה בנושא "האתגר בהנגשת אתרים ואפליקציות סלולריות באפריקה". שאדי אבו זהרה, מומחה אסטרטגיית הנגישות והטכנולוגיה של יוזמת W3C לנגישות אתרים, דיבר על "מה הלאה ב- W3C נגישות אתרים WCAG". לאחר המצגת שלו, אג'יט נראיאנן, מהנדס תוכנה מגוגל, העביר מצגת מעניינת בנושא "נגישות למוגבלות קוגניטיבית". את הוובינר סגר ג'ונתן האסל, מנכ"ל ומייסד Hassel Inclusion .

היה מאוד מעניין לשמוע ממובילים בתחום הנגישות לאינטרנט ולאפליקציות, שהצטרפו כמעט מכל רחבי העולם.

ברצוננו להודות ל- IAAP על השותפות בוובינר זה.

תודה לכל הדוברים על הזמן והמאמץ שהשקיעו בהרצאות המעניינות שלהם!

תודה ל- Verbit על שסיפקת את הכתוביות. תודה ל- Language People שסיפקת את התרגום לשפת הסימנים.

תודה לנותני החסות שלנו: גוגל, Abledocs ושגרירות אמריקה בישראל.

ותודה לכל מי שהצטרף לוובינר זה.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד